Rotherham United FC - Coventry City FC 0-1 (0-0). Liga angielska - 36. kolejka Championship

15 kwietnia na AESSEAL New York Stadium odbył się pojedynek 36. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Rotherhamu United i Coventry City. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Coventry City 1-0.

L. Østigård 70'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Zespół Coventry City (”Błękitni”) zajmował 20., natomiast jedenastka Rotherhamu United - 21. pozycję.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Zespół ”Błękitnych” wygrał aż cztery razy, zremisował trzy, a przegrał tylko dwa.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Rotherham United: Lewisowi Wingowi w 46. i Benowi Wilesowi w 56. minucie. W 60. minucie za Bena Wilesa wszedł Freddie Ladapo.

W tej samej minucie trener Rotherhamu United postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Ryan Giles, a murawę opuścił Matthew Olosunde.

Jedyną bramkę meczu dla Coventry City zdobył Leo Skiri w 70. minucie. Sytuację bramkową stworzył Matty James.

Trener Coventry City wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Maxime'a Biamou. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Tyler Walker. Między 72. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy Rotherhamu United: Jamie Lindsay, Wes Harding, Michael Ihiekwe, na ich miejsce weszli: Chiedozie Ogbene, Clark Robertson, Kieran Sadlier. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Matta Goddena, Calluma O'Hare'a zajęli: Viktor Gyökeres, Gustavo Hamer. W 86. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Maxime'a Biamou z Coventry City, a w trzeciej minucie doliczonego czasu starcia Richarda Wooda z drużyny przeciwnej.

Ben Wilson
88′ Michael Uzoukwu Absalom Jude Ihiekwe
Leo Skiri Østigård  70′
Angus Lees MacDonald
Dominic Hyam
90′ Richard Mark Wood
Kyle John McFadzean
77′ Jamie William Lindsay
Julien Da Costa
60′ Matthew Olosunde
Liam Kelly
77′ Wesley Nathan Hylton Harding
Matty James
56′ 60′ Benjamin Jack Wiles
Sam McCallum
Matt Davidson Rider Crooks
Callum O'Hare77′
46′ Lewis Wing
Matt Godden72′
Michael John Smith
Tyler Walker72′
Jamal Blackman
Marko Maroši
77′ Clark Robertson
Michael Rose
Daniel Tan Barlaser
Jamie Allen
60′ Ryan Giles
Josh Eccles
Shaun Benjamin MacDonald
Gustavo Hamer77′
88′ Kieran Paul Sadlier
Jordan Shipley
George David Eric Hirst
Amadou Bakayoko
60′ Olayinka Fredrick Oladotun Ladapo
Maxime Biamou Ngapmou Yoke72′ 86′
77′ Chiedozie Ogbene
Viktor Einar Gyökeres72′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze Rotherhamu United dostali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Drużyna Rotherhamu United w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.