Rotherham United FC - Barnsley FC 1-2 (0-2). Liga angielska - 22. kolejka Championship

29 grudnia na AESSEAL New York Stadium odbył się mecz 22. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Rotherhamu United i Barnsley FC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Barnsley FC 2-1. Na boisku mogliśmy zobaczyć Michała Helika występującego w Barnsley FC (”The Tykes”).

A. Mowatt 15'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Jedenastka Barnsley FC wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy Barnsley FC nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W ósmej minucie dającą prowadzenie bramkę dla drużyny gości zdobył Cauley Woodrow. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Alex Mowatt.

Niedługo później Alex Mowatt wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”The Tykes”, strzelając kolejnego gola w 15. minucie starcia. Przy strzeleniu gola pomógł Callum Styles.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka Rotherhamu United wyszła w zmienionym składzie, za Floriana Jozefzoona wszedł Michael Smith. W 56. minucie kartkę otrzymał Michael Sollbauer z zespołu gości.

Zawodnicy gospodarzy w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Michael Smith. Asystę przy golu zaliczył Daniel Barlaser.

W 65. minucie Kyle Vassell zastąpił George'a Hirsta. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Jamiemu Lindsayowi, piłkarzowi gospodarzy. Trener Barnsley FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Luke'a Thomasa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Dominik Frieser.

W 74. minucie Matty James został zmieniony przez Romala Palmera, a za Aleksa Mowatta wszedł na boisko Jasper Moon, co miało wzmocnić drużynę ”The Tykes”. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Richarda Wooda na Trevora Clarkego. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Rotherham United: Richardowi Woodowi w 77. i Michaelowi Smithowi w 81. minucie. Zespołowi Rotherhamu United zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Barnsley FC.

Callum Brittain
77′ 81′ Richard Wood
Matty James74′
Daniel Barlaser
Alex Mowatt  15′ 87′
46′ Florian Jozefzoon
Callum Styles
69′ Jamie Lindsay
Victor Adeboyejo
65′ Kyle Vassell
Clarke Oduor
81′ Trevor Clarke
Isaac Christie-Davies
65′ George Hirst
Herbie Kane
Mickel Miller
Jasper Moon87′
46′  57′ 81′ Michael John Smith
Romal Palmer74′

Luke Thomas74′

George Miller

Patrick Schmidt

Arbiter przyznał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Barnsley FC pokazał jedną.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.