Rochdale AFC - Swindon Town FC 2-1 (1-0). Liga angielska - 38. kolejka League One

W pojedynku 38. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 13 kwietnia, drużyna Rochdale wygrała ze Swindon Town 2-1 (1-0). Mecz odbył się na Crown Oil Arena.

J. Garrick 88'

Było to spotkanie jedenastek broniących się przed spadkiem. Spotkała się 24. i 19. drużyna League' Onego.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Zespół Swindon Town wygrał aż cztery razy, zremisował trzy, a przegrał tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jimmy Keohane wywołał eksplozję radości wśród kibiców Rochdale , strzelając gola w 11. minucie starcia. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Rochdale.

Trener Swindon Town wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Joela Granta. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Christopher Missilou. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kontaktowego gola. W 56. minucie za Bretta Pitmana wszedł Tom Broadbent.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Rochdale, zdobywając kolejną bramkę. W 64. minucie na listę strzelców wpisał się Conor Grant.

Jedyną kartkę w meczu obejrzał Gabriel Osho z drużyny gospodarzy. Była to 74. minuta pojedynku.

Mimo że zespół gości nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 103 ataki oddał tylko siedem celnych strzałów, to w końcu strzelił długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. Na dwie minuty przed zakończeniem starcia wynik ustalił Jordan Garrick. W zdobyciu bramki pomógł Jack Payne.

Chwilę później trener Rochdale postanowił wzmocnić formację obronną i w 90. minucie zastąpił zmęczonego Ryana McLaughlina. Na boisko wszedł Jim McNulty, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W drugiej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Rochdale doszło do zmiany. Conor Shaughnessy wszedł za Conora Granta. Jedenastce Swindon Town zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Rochdale.

Taylor Curran68′
74′ Gabriel Osho
Jonathan Grounds
Paul David McShane
Anthony Grant
Stephen Dooley
Paul Caddis
90′ Ryan McLaughlin
Matt Palmer
 64′ 90′ Conor Grant
Hallam Hope81′
 11′ Jimmy Keohane
Archie Matthews
90′ Jim McNulty
Tom Broadbent56′
Hayden Roberts
Dominic Thompson68′
Matthew Lund
Jordan Garrick81′  88′
90′ Conor Shaughnessy
Joel Grant55′
Jack Vale
Tyrese Omotoye
Kwadwo Baah
Tyler Smith

Arbiter nie ukarał zawodników Swindon Town żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Zespół Rochdale w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.