Rochdale AFC - Oldham Athletic AFC 0-1 (0-0). Liga angielska - 9. kolejka League Two

25 września na Crown Oil Arena odbył się pojedynek 9. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Rochdale i Oldham AFC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Oldham AFC 1-0. Starcie obejrzało 5 234 widzów.

9. kolejka Anglia - League Two
2021-09-25 16:00 | Stadion: Crown Oil Arena | Widzów: 5234 | Arbiter: Will Finnie
Rochdale AFC
Oldham Athletic AFC
0
1
D. Keillor-Dunn 59'

Zespół Oldham AFC przed meczem zajmował 24. pozycję w tabeli, zatem musiał zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Już w pierwszych minutach drużyna Rochdale próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Eoghanowi O'Connellowi z zespołu gospodarzy. Była to 35. minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Oldham AFC w 59. minucie spotkania, gdy Davis Keillor-Dunn strzelił pierwszego gola. W 60. minucie George Broadbent zastąpił Liama Kelly'ego.

W tej samej minucie Danny Cashman został zmieniony przez Abrahama Odoha, co miało wzmocnić zespół Rochdale. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Davisa Keillora-Dunna na Faysala Bettachego w 74. minucie. Trener Rochdale postanowił zagrać agresywniej. W 85. minucie zmienił pomocnika Alexandra Newby'ego i na pole gry wprowadził napastnika Josha Andrewsa, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 86. minucie w zespole Oldham AFC doszło do zmiany. Kyle Jameson wszedł za Bennego Couto.

W samej końcówce starcia sędzia przyznał kartkę Callumowi Whelanowi z Oldham AFC. W doliczonej drugiej minucie meczu w drużynie Oldham AFC doszło do zmiany. Ivanilson Da Silva wszedł za Hallama Hopego.

Carl Liam Piergianni
35′ Eoghan O'Connell
Harrison McGahey
60′ George Broadbent
Callum Tyler Whelan89′
85′ Alexander Lewis Newby
Davis James Marshall Keillor-Dunn  59′ 74′
Jake Elliott Beesley
Hallam Robert Hope90′
60′ Danny Cashman
Jamie Bowden
60′ Liam Anthony Kelly
Zachary Harry Dearnley
60′ Abraham Ifoghale Odoh
Harry Vaughan
85′ Josh Andrews
Ivanilson Loforte Tique Da Silva90′

Przewaga jedenastki Rochdale w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Jedenastka Oldham AFC zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.