Rochdale AFC - Milton Keynes Dons FC 1-4 (1-1). Liga angielska - 22. kolejka League One

9 lutego na Crown Oil Arena odbył się mecz 22. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Rochdale i Milton Keynes Dons. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Milton Keynes Dons 4-1.

C. Jerome 62'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Drużyna Milton Keynes Dons zajmowała 17., natomiast jedenastka Rochdale - 18. miejsce.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Drużyna Milton Keynes Dons wygrała aż siedem razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Milton Keynes Dons nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W piątej minucie po rozpoczęciu bramkę zdobył Matthew O'Riley. Asystę zaliczył Will Grigg.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Eoghanowi O'Connellowi z Rochdale. Była to 30. minuta pojedynku. W 37. minucie Eoghan O'Connell zastąpił Jimmy'ego Keohane'a.

Zawodnicy gospodarzy nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 39. minucie Matthew Lund wyrównał wynik meczu. To już jedenaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Stephen Humphrys.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Milton Keynes Dons w 55. minucie spotkania, gdy Zak Jules strzelił drugiego gola.

Jedenastka Rochdale ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. W 58. minucie celnym strzałem popisał się Scott Fraser. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Po godzinie gry wynik na 1-4 podwyższył Cameron Jerome. Asystę przy golu po raz kolejny zanotował Will Grigg.

Trener Rochdale wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Kwadwa Baaha. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Aaron Morley. W 65. minucie kartkę dostał Matthew Lund z jedenastki gospodarzy. Chwilę później trener Milton Keynes Dons postanowił wzmocnić linię napadu i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Camerona Jerome'a. Na boisko wszedł Joe Mason, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Między 70. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze Milton Keynes Dons: Zak Jules, Will Grigg, Ethan Laird, Andrew Surman, na ich miejsce weszli: Matthew Sorinola, Charlie Brown, Daniel Harvie, Lasse Sørensen. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Aleksa Newby'ego, Matta Done'a, Stephena Humphrysa zajęli: Conor Grant, Ryan McLaughlin, Jack Vale. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-4.

Dean Scott Lewington
30′ 37′ Eoghan O'Connell
Harry Jack Darling
78′ Matthew Done
Ethan Laird85′
64′ Aaron Paul Morley
Matthew Sean O'Riley  5′
78′ Alexander Lewis Newby
Zak Kennedy Jules  55′ 70′
Oliver Michael Rathbone
Andrew Surman85′
Conor Glynn Shaughnessy
Scott Stewart Fraser  58′
 39′ 65′ Matthew Charles Lund
William Donald Grigg77′
78′ Stephen Peter Humphrys
Cameron Jerome  62′ 70′
Jay Anthony Lynch
Lee Nicholls
78′ Ryan McLaughlin
Daniel William Harvie85′
James McNulty
Matthew Alexander Sorinola70′
78′ Conor Michael Grant
Lasse Sørensen85′
37′ James Clifford John Keohane
Charlie Daniel Brown77′
78′ Jack Vale
Lewis Johnson
64′ Kwadwo Kyeremeh Baah
Joe Mason70′

Drużyna Milton Keynes Dons była w posiadaniu piłki przez 67 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starcie.

Arbiter nie ukarał zawodników Milton Keynes Dons żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał dwie żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.