Rochdale AFC - Doncaster Rovers FC 1-2 (0-1). Liga angielska - 45. kolejka League One

W starciu 45. kolejki angielskiej League One, które rozegrane zostało 1 maja, jedenastka Rochdale przegrała z Doncastrem Rovers 1-2 (0-1). Mecz odbył się na Crown Oil Arena.

T. Richards 30',56'

Drużyna Rochdale przed meczem zajmowała 21. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Zespół Doncastra Rovers (”Wikingowie”) wygrał aż pięć razy, zremisował cztery, a przegrał tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do ”Wikingów” w 30. minucie spotkania, gdy Taylor Richards strzelił pierwszego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Jason Eyenga-Lokilo.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Doncastra Rovers.

W 54. minucie sędzia ukarał kartką Olivera Rathbone'a, zawodnika Rochdale.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Doncastra Rovers, zdobywając kolejną bramkę. W 56. minucie Taylor Richards ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 0-2. Bramka padła po podaniu Tyreece'a Johna-Julesa.

Trener Rochdale wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Stephena Dooleya. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Matthew Lund. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić kontaktową bramkę. W 64. minucie Conor Grant został zmieniony przez Kwadwa Baaha. W 65. minucie Ryan McLaughlin został zmieniony przez Stephena Humphrysa, co miało wzmocnić drużynę Rochdale. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tyreece'a Johna-Julesa na Omara Boglego.

Chwilę później trener Doncastra Rovers postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł James Coppinger, a murawę opuścił Jason Eyenga-Lokilo. W 67. minucie Taylor Richards został zmieniony przez Joshuę Simsa, a za Fejiriego Okenabirhiego wszedł na boisko John Bostock, co miało wzmocnić zespół Doncastra Rovers. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Aarona Morleya na Aleksa Newby'ego.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W 83. minucie bramkę kontaktową zdobył Matt Done.

W samej końcówce pojedynku w jedenastce ”Wikingów” doszło do zmiany. Anthony Greaves wszedł za Matthew Smitha. W doliczonej trzeciej minucie spotkania kartkę otrzymał Jimmy Keohane z drużyny gospodarzy. Zespołowi Rochdale zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki ”Wikingów”.

Louis Jones
78′ Aaron Morley
Joe Wright
Gabriel Osho
Tom Anderson
Eoghan O'Connell
Andy Butler
64′ Matthew Lund
Branden Horton
65′ Ryan McLaughlin
Jason Eyenga-Lokilo66′
64′ Conor Grant
Matthew Smith89′
90′ Jimmy Keohane
Reece James
54′ Oliver Rathbone
Taylor Richards  30′, 56′ 67′
Jake Beesley
Tyreece Romayo John-Jules66′
 83′ Matt Done
Fejiri Okenabirhie81′
Gavin Bazunu
Ben Bottomley
Jim McNulty
Danny Amos
64′ Stephen Dooley
John Bostock81′
78′ Alex Newby
James Coppinger66′
Conor Shaughnessy
Anthony Greaves89′
64′ Kwadwo Baah
Joshua Sims67′
65′ Stephen Humphrys
Omar Bogle66′

Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Rochdale przyznał dwie żółte.

Zespół Rochdale w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.