Rochdale AFC - Burton Albion FC 0-2 (0-0). Liga angielska - 32. kolejka League One

W starciu 32. kolejki angielskiej League One, które rozegrane zostało 27 lutego, zespół Rochdale przegrał z Burton Albion 0-2 (0-0). Spotkanie odbyło się na Crown Oil Arena.

L. Akins 86'

Był to mecz zespołów broniących się przed spadkiem. Spotkała się 18. i 24. drużyna League' Onego.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na sześć pojedynków drużyna Burton Albion wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Żadne starcie nie zakończyło się remisem.

Od pierwszych minut zespół Burton Albion zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Rochdale była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Kwadwowi Baahowi z Rochdale. Była to 40. minuta meczu.

W 56. minucie Mike Fondop-Talum został zastąpiony przez Kane'a Hemmingsa. W tej samej minucie trener Burton Albion postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Joe Powell, a murawę opuścił Daniel Rowe.

Wysiłki podejmowane przez zespół Burton Albion w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy bramkę zdobył Kane Hemmings. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola pomógł Michael Bostwick.

W 72. minucie boisko opuścili zawodnicy Rochdale: Hayden Roberts, Conor Grant, a na ich miejsce weszli Aaron Morley, Conor Shaughnessy. W 75. minucie żółtą kartkę obejrzał Sean Clare z drużyny gości. Na 13 minut przed zakończeniem pojedynku za czerwoną kartkę zszedł z boiska Oliver Rathbone osłabiając tym samym zespół gospodarzy.

W 78. minucie żółtą kartką został ukarany Jonny Smith, piłkarz gości. Na 10 minut przed zakończeniem spotkania w drużynie Burton Albion doszło do zmiany. Michael Mancienne wszedł za Seana Clare'a.

Trzeba było trochę poczekać, aby Lucas Akins wywołał eksplozję radości wśród kibiców Burton Albion, strzelając kolejnego gola w 86. minucie pojedynku. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Jonny Smith.

W 88. minucie Jonny Smith został zmieniony przez Ryana Brooma, co miało wzmocnić zespół Burton Albion. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kwadwa Baaha na Abrahama Odoha. W drugiej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał żółtą kartkę Eoghanowi O'Connellowi, piłkarzowi Rochdale. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-2.

John Brayford
90′ Eoghan O'Connell
Sean Clare75′ 80′
77′ Oliver Rathbone
Jonny Smith78′ 88′
40′ 90′ Kwadwo Baah
Lucas Akins  86′
72′ Aaron Morley
Ryan Edwards
72′ Conor Shaughnessy
Michael Ian Mancienne80′
72′ Hayden Roberts
Ryan Broom88′
72′ Conor Grant
Terry Taylor
Harrison Hopper
Kane Hemmings56′  65′
90′ Abraham Odoh
Joe Powell56′

Zawodnicy Rochdale otrzymali w meczu dwie żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Drużyna Rochdale w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.