Rochdale AFC - Accrington Stanley FC 3-1 (1-1). Liga angielska - 42. kolejka League One

W meczu 42. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 17 kwietnia, drużyna Rochdale wygrała z Accrington Stanley 3-1 (1-1). Spotkanie odbyło się na Crown Oil Arena.

B. Barclay 13'

Jedenastka Rochdale przed meczem zajmowała 24. pozycję w tabeli, zatem musiała zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół Rochdale wygrał aż cztery razy, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to zawodnicy Rochdale otworzyli wynik. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Jimmy Keohane. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Oliver Rathbone.

Zawodnicy Accrington Stanley (”Stanley”) nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 13. minucie na listę strzelców wpisał się Ben Barclay. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się David Morgan.

W 22. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Paula Smytha z Accrington Stanley, a w 29. minucie Ryana McLaughlina z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu sędzia ukarał kartką Bena Barclaya, piłkarza gości. Kibice Accrington Stanley nie mogli już doczekać się wprowadzenia Adama Phillipsa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić David Morgan.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Rochdale w 66. minucie spotkania, gdy Jake Beesley strzelił drugiego gola. W 72. minucie Ben Barclay został zmieniony przez Matta Butchera.

Niedługo później trener Rochdale postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 84. minucie na plac gry wszedł Alex Newby, a murawę opuścił Stephen Dooley. W 88. minucie w jedenastce Rochdale doszło do zmiany. Conor Shaughnessy wszedł za Conora Granta. W doliczonym czasie gry arbiter pokazał kartkę Cameronowi Burgessowi z zespołu gości.

Drużyna Accrington Stanley ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W doliczonej pierwszej minucie starcia wynik na 3-1 podwyższył Conor Shaughnessy.

Cztery minuty później kartką został ukarany Jake Beesley, piłkarz Rochdale. W tej samej minucie w drużynie Rochdale doszło do zmiany. Matthew Lund wszedł za Aarona Morleya. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1.

Michael Nottingham
84′ Stephen Dooley
David Morgan53′
29′ Ryan McLaughlin
Harvey Rodgers
88′ Conor Grant
Séamus Conneely77′
 10′ Jimmy Keohane
Sean McConville
90′ Aaron Morley
Dion Charles
Oliver Rathbone
Colby Bishop
 66′ 90′ Jake Beesley
Stephen Sama
90′ Matthew Lund
Matt Butcher72′
84′ Alex Newby
Adam Phillips53′
88′  90′ Conor Shaughnessy
Jonathan Russell77′
Kwadwo Baah
Tariq Uwakwe

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka Rochdale w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał czterech zmian.