Reading Football Club - Blackburn Rovers Football Club 3-0 (1-0). Liga - 4. kolejka

W pojedynku 4. kolejki Championship, który rozegrany został 17 sierpnia, drużyna Readinga wygrała z Blackburnem Rovers 3-0 (1-0). Mecz odbył się na Madejski Stadium.

W  pojedynku 4. kolejki  Championship, który rozegrany został 17 sierpnia, drużyna Readinga wygrała  z Blackburnem Rovers  3-0 (1-0). Mecz odbył się na Madejski Stadium.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 starć drużyna Blackburnu Rovers wygrała sześć razy, ale więcej przegrywała, bo osiem razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Harry'emu Pickeringowi z Blackburnu Rovers. Była to 12. minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Readinga w 14. minucie spotkania, gdy Thomas Mcintyre strzelił pierwszego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Thomas Ince.

W 45. minucie Samuel Szmodics zastąpił Sama Gallaghera. W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze Blackburnu Rovers: Bradley Dack, Ryan Hedges, a na ich miejsce weszli Jack Vale, Samuel Szmodics. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Readinga.

Między 54. a 55. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Readinga i jedną drużynie przeciwnej.

Jedenastka Blackburnu Rovers ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Readinga, zdobywając kolejną bramkę. W 61. minucie na listę strzelców wpisał się Junior Hoilett.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Nesta Guinness-Walker, zawodnik Readinga. W 72. minucie w jedenastce Readinga doszło do zmiany. Lucas Joao wszedł za Shane'a Longa.

Lucas Joao wywołał eksplozję radości wśród kibiców Readinga, strzelając kolejnego gola w 78. minucie spotkania. Między 80. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy Readinga: Nesta Guinness-Walker, Junior Hoilett, na ich miejsce weszli: Kelvin Abrefa, Jahmari Clarke. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Bena Breretona, Ashleya Phillipsa zajęli: Tayo Edun, Tyler Morton.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Reading: Joe Lumleyowi w 88. i Mamadou Loumowi w 90. minucie. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

Drużyna Readinga zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 10 celnych strzałów. Przewaga jedenastki Blackburnu Rovers w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia pokazał pięć żółtych kartek piłkarzom Readinga, natomiast zawodnikom Blackburnu Rovers przyznał dwie.

Drużyna Readinga w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Blackburnu Rovers wymienił pięciu zawodników.