Reading FC - Nottingham Forest 2-0 (1-0). Liga angielska - 16. kolejka Championship

5 grudnia na Madejski Stadium odbył się mecz 16. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Reading FC i Nottinghamu Forest. Starcie zakończyło się zwycięstwem Reading FC 2-0. Na stadionie stawiło się 2 000 widzów.

16. kolejka Anglia - Championship
2020-12-05 13:30 | Stadion: Madejski Stadium | Widzów: 2000 | Arbiter: Gavin Ward
Reading FC
Nottingham Forest
2
0
Lucas João 16'
M. Morrison 53'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 30 spotkań zespół Nottinghamu Forest (”Forest”) wygrał 11 razy i zanotował tyle samo porażek oraz osiem remisów.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla zespołu ”Forestu”. Po kwadransie gry za czerwoną kartkę zszedł z boiska Ryan Yates osłabiając tym samym zespół Nottinghamu Forest.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Reading FC (”The Royals”) w 16. minucie spotkania, gdy Lucas João zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. To już jedenaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Reading FC.

Drugą połowę zespół Nottinghamu Forest rozpoczął w zmienionym składzie, za Scotta McKennę wszedł Tobias Figueiredo.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Reading FC, strzelając kolejnego gola. W 53. minucie na listę strzelców wpisał się Michael Morrison. Przy zdobyciu bramki asystował Michael Olise.

W 60. minucie za Harry'ego Artera wszedł Samba Sow. W tej samej minucie Anthony Knockaert został zmieniony przez Sammego Ameobiego, a za Lyle Taylora wszedł na boisko Will Swan, co miało wzmocnić drużynę Nottinghamu Forest. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Yakou Meïtégo na Alfę Semedo. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Reading FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł Omatsone Aluko, a murawę opuścił Michael Olise.

W 83. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Omara Richardsa z Reading FC, a w drugiej minucie doliczonego czasu meczu Cafú z drużyny przeciwnej. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Cyrus Christie
 53′ Michael Morrison
Joe Worrall
Liam Moore
Scott McKenna46′
83′ 86′ Omar Richards
Yuri Oliveira Ribeiro
Andrew Ferai Rinomhota
Ribeiro Dias Cafu90′
74′ Yakou Meïté
Harry Arter60′
81′ Oviemuno Dominic Ejaria
Ryan Yates15′
Josh Laurent
Joe Lolley
81′ Michael Olise
Lyle James Alfred Taylor71′
 16′ (k.) 86′ Lucas Eduardo Santos João
Anthony Knockaert60′
Luke Southwood
Jordan Smith
81′ Tomás do Lago Pontes Esteves
Michael Dawson
86′ Lewis Jack Gibson
Nicolas Ioannou
Thomas Mcintyre
Carl Jenkinson
Jayden Onen
Tobias Pereira Figueiredo46′
74′ Alfa Semedo Esteves
Sammy Ameobi60′
Dejan Tetek
Samba Sow60′
81′ Omatsone Folarin Aluko
Will Swan71′
86′ Sam Baldock
Miguel Ángel Guerrero Martín

Zespół Reading FC był w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Zawodnicy ”Forestu” dostali w meczu jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół Nottinghamu Forest w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.