Reading FC - Norwich City 1-2 (1-1). Liga angielska - 19. kolejka Championship

16 grudnia na Madejski Stadium odbył się mecz 19. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Reading FC i Norwich City. Starcie zakończyło się zwycięstwem Norwich City 2-1. Na stadionie zasiadło 2 000 widzów.

19. kolejka Anglia - Championship
2020-12-16 21:00 | Stadion: Select Car Leasing Stadium | Widzów: 2000 | Arbiter: Geoff Eltringham
T. Pukki 55'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 24 spotkania jedenastka Norwich City (”Kanarki”) wygrała 10 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz pięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to ”Kanarki” otworzyli wynik. W 11. minucie na listę strzelców wpisał się Emiliano Buendía.

Piłkarze gospodarzy (”The Royals”) szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 14. minucie gola wyrównującego strzelił Michael Olise. Przy zdobyciu bramki pomagał Oviemuno Ejaria.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę drużyna ”Kanarki” rozpoczęła w zmienionym składzie, za Josha Martina, Marca Stiepermanna weszli Todd Cantwell, Kieran Dowell.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Kanarki” w 55. minucie spotkania, gdy Teemu Pukki zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Trener Reading FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Sam Baldock, a murawę opuścił Omatsone Aluko. W 67. minucie Alfa Semedo został zmieniony przez Tomása Estevesa. W 80. minucie boisko opuścili ”The Royals”: Thomas Mcintyre, Jayden Onen, a na ich miejsce weszli Thomas Holmes, Andrew Rinomhota.

Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Jaydenowi Onenowi z drużyny gospodarzy. Była to 83. minuta spotkania. Kibice ”Kanarki” nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jordana Hugilla. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Teemu Pukki. W drugiej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Norwich City doszło do zmiany. Alexander Tettey wszedł za Kierana Dowella.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Michael McGovern
80′ Thomas Holmes
Jakob Lungi Sørensen
80′ Andrew Ferai Rinomhota
Oliver Skipp
59′ Omatsone Folarin Aluko
Emiliano Buendía  11′
Oviemuno Dominic Ejaria
Joshua Saul Martin46′
Josh Laurent
Kenny McLean
 14′ Michael Olise
Marco Stiepermann46′
67′ Alfa Semedo Esteves
Teemu Eino Antero Pukki  55′ (k.) 89′
Samuel Colin Walker
Daniel James Barden
Ethan Bristow
Andrew Abiola Omobamidele
67′ Tomás do Lago Pontes Esteves
Todd Cantwell46′
80′ Thomas Mcintyre
Kieran Dowell46′ 90′
Tennai Rosharne Watson
Tyrese Omotoye
Ryan Henry East
Alexander Banor Tettey90′
80′ 83′ Jayden Onen
Mario Vrančić
59′ Sam Baldock
Jordan Hugill89′
Nahum Melvin-Lambert

Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Reading FC przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.