Reading FC - Middlesbrough FC 1-0 (0-0). Liga angielska - 9. kolejka Championship

25 września na Select Car Leasing Stadium odbyło się spotkanie 9. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Reading FC i Middlesbrough FC. Mecz zakończył się zwycięstwem Reading FC 1-0. Na stadionie zasiadło 12 469 widzów.

9. kolejka Anglia - Championship
2021-09-25 13:30 | Stadion: Select Car Leasing Stadium | Widzów: 12469 | Arbiter: Peter Bankes
Reading FC
Middlesbrough FC
1
0
A. Halilović 55'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 24 starcia zespół Middlesbrough FC (”Boro”) wygrał 13 razy i zanotował sześć porażek oraz pięć remisów.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie obejrzał Isaiah Jones z zespołu gości. Była to 43. minuta spotkania.

W 50. minucie żółtą kartkę dostał Dejan Tetek, piłkarz Reading FC (”The Royals”).

Jedyną bramkę meczu dla Reading FC zdobył Alen Halilović w 55. minucie. Bramka padła po podaniu Johna Swifta.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu żółtą kartkę otrzymał Lee Peltier z ”Boro”. W 61. minucie Martín Payero zastąpił Jamesa Leę. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Reading FC: Luke'owi Southwoodowi w 79. i Abdulowi Babie w 81. minucie.

W 87. minucie arbiter wyrzucił z boiska Matta Crooksa z Middlesbrough FC. W doliczonej drugiej minucie pojedynku sędzia ukarał żółtą kartką Patricka Colemana, zawodnika gości. W tej samej minucie w drużynie Reading FC doszło do zmiany. Michael Stickland wszedł za Dejana Tetka.

Siedem minut później w zespole ”The Royals” doszło do zmiany. George Puşcaş wszedł za Davida Hoiletta.

Reading FC
79′ Luke Southwood
Joe Lumley
50′ 90′ Dejan Tetek
Lee Peltier61′
Andrew Kyere Yiadom
Patrick James Coleman McNair90′
Josh Laurent
Dael Fry
81′ Abdul Rahman Baba
Marc Bola
Danny Drinkwater
Jonathan Howson
 55′ Alen Halilović
Martín Ismael Payero61′
90′ David Junior Hoilett
Grant Hall
90′ Michael Stickland
James Edward Lea Siliki61′
Kelvin Ehibhatiomhan
Olutoyosi Tajudeen Olusanya62′
Jahmari Clarke
Duncan Watmore79′
90′ George Alexandru Puşcaş
Uche Ikpeazu

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom gości, a zawodnikom Reading FC pokazał trzy żółte.

Drużyna Reading FC w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.