Reading FC - Hull City AFC 1-1 (1-0). Liga angielska - 21. kolejka Championship

4 grudnia na Select Car Leasing Stadium odbyło się starcie 21. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Reading FC i Hull City. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 11 827 widzów.

21. kolejka Anglia - Championship
2021-12-04 16:00 | Stadion: Select Car Leasing Stadium | Widzów: 11827 | Arbiter: Steve Martin
Reading FC
Hull City AFC
1
1
T. Holmes 45'
M. Wilks 55'

Jedenastka Hull City (”Tygrysy”) przed meczem zajmowała 21. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 meczów drużyna Reading FC (”The Royals”) wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo aż sześć razy. Sześć meczów zakończyło się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Alen Halilović z jedenastki gospodarzy. Była to 40. minuta pojedynku.

Wysiłki podejmowane przez zespół ”The Royals” w końcu przyniosły efekt bramkowy. W drugiej minucie doliczonego czasu Thomas Holmes dał prowadzenie swojej jedenastce. Przy strzeleniu gola pomógł Josh Laurent.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Reading FC.

Na drugą połowę drużyna Reading FC wyszła w zmienionym składzie, za Andrew Kyere'a wszedł Dejan Tetek.

Zespół ”Tygrysów” wyrównał wynik meczu. W 55. minucie wynik ustalił Mallik Wilks.

W 57. minucie Alen Halilović został zastąpiony przez Femiego Azeeza. W 58. minucie sędzia pokazał kartkę Jacobowi Greavesowi, piłkarzowi gości. Po chwili trener Hull City postanowił bronić wyniku. W 66. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Ryana Longmana wszedł Callum Roddie, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce ”Tygrysów” utrzymać remis.

W 74. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Abdula Babę z ”The Royals”, a w trzeciej minucie doliczonego czasu meczu Calluma Roddiego z drużyny przeciwnej. W 75. minucie w drużynie ”Tygrysów” doszło do zmiany. Tyler Smith wszedł za Joshuę Magennisa. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Nathan Baxter
46′ Andrew Kyere Yiadom
Di'Shon Bernard
 45′ Thomas Holmes
Jacob Greaves58′
Scott Dann
Sean McLoughlin
74′ Abdul Rahman Baba
Ryan Longman66′
Danny Drinkwater
Richard Smallwood
40′ 57′ Alen Halilović
Andy Cannon
57′ Femi Azeez
Tom Huddlestone
46′ Dejan Tetek
George Moncur
Mamadi Caba Camará
Randell Williams
George Alexandru Puşcaş
Tyler Smith75′

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Zespół Hull City w drugiej połowie także wymienił dwóch zawodników.