Reading FC - Coventry City FC 3-0 (1-0). Liga angielska - 25. kolejka Championship

W meczu 25. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 19 stycznia, zespół Reading FC wygrał z Coventry City 3-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Madejski Stadium.

J. Swift 72'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 starć drużyna Coventry City (”Błękitni”) wygrała sześć razy i tyle samo razy przegrywała. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Reading FC (”The Royals”) w 16. minucie spotkania, gdy Lucas João zdobył pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czternaste trafienie w sezonie. Asystę zanotował John Swift.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie obejrzał Thomas Holmes z zespołu gospodarzy. Była to 29. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Reading FC.

Na murawie, jak to często zdarzało się Reading FC w tym sezonie, pojawił się Tomás Esteves, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Thomasa Holmesa. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

Zespół Coventry City ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W tej samej minucie skutecznym uderzeniem popisał się Andrew Rinomhota. Przy strzeleniu gola asystował Lucas João.

Niedługo później trener ”Błękitnych” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Maxime Biamou, a murawę opuścił Viktor Gyökeres. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu arbiter przyznał żółtą kartkę Kyle'owi McFadzeanowi z Coventry City. W 64. minucie Michael Olise został zastąpiony przez Omatsone'a Alukę.

W 71. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Kyle McFadzean z drużyny gości i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 60. minucie.

Trzeba było trochę poczekać, aby John Swift wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”The Royals”, zdobywając kolejną bramkę w 72. minucie meczu. Między 73. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy Coventry City: Fankaty Dabo, Matty James, Leo Skiri, Jordan Shipley, na ich miejsce weszli: Julien Da Costa, Ben Sheaf, Jordan Thompson, Will Bapaga. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Johna Swifta, Andrewa Rinomhoty, Oviemuna Ejarii zajęli: Alfa Semedo, Sam Baldock, Dejan Tetek.

Między 80. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

Ben Wilson
29′ 46′ Thomas Holmes
Leo Skiri Østigård80′ 87′
90′ Michael Morrison
Dominic Hyam
Thomas Mcintyre
Kyle John McFadzean60′ 71′
Omar Richards
Fankaty Dabo79′
 46′ 78′ Andrew Ferai Rinomhota
Gustavo Hamer
64′ Michael Olise
Matty James79′
78′ Oviemuno Dominic Ejaria
Sam McCallum
Josh Laurent
Callum O'Hare
 72′ 73′ John Swift
Viktor Gyökeres59′
 16′ 87′ Lucas Eduardo Santos João
Jordan Shipley87′
Luke Southwood
Lee Camp
46′ Tomás do Lago Pontes Esteves
Julien Da Costa79′
Ryan Henry East
Jordan Thompson87′
Jayden Onen
Jamie Allen
73′ Alfa Semedo Esteves
Ben Sheaf79′
78′ Dejan Tetek
Amadou Bakayoko
64′ Omatsone Folarin Aluko
Will Bapaga87′
78′ Sam Baldock
Maxime Biamou Ngapmou Yoke59′
Mamadi Caba Camará
Gervane Zjandric Adonnis Kastaneer

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.