Reading FC - Brentford FC 1-3 (1-1). Liga angielska - 24. kolejka Championship

10 lutego na Madejski Stadium odbyło się starcie 24. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Reading FC i Brentford FC. Mecz zakończył się zwycięstwem Brentford FC 3-1.

I. Toney 88'

Był to pojedynek drużyn ze szczytu tabeli. Zapowiadało się ciekawe spotkanie, gdyż spotkały się piąta i druga drużyna Championship.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Zespół Brentford FC wygrał aż osiem razy, zremisował dwa, a przegrał tylko trzy.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Reading FC (”The Royals”) otworzyli wynik. W 24. minucie z rzutu karnego bramkę zdobył Lucas João. To już szesnaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Kilka chwil później okazało się, że wysiłki podejmowane przez drużynę Brentford FC w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Pelenda Dasilva. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Ivan Toney.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Trener Brentford FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Sergiego Canósa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie sześć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Bryan Mbeumo. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić dającą prowadzenie bramkę. Jedyną kartkę w meczu arbiter przyznał Omarowi Richardsowi z ”The Royals”. Była to 74. minuta pojedynku.

Trener ”The Royals” postanowił zagrać agresywniej. W 77. minucie zmienił pomocnika Alfę Semeda i na pole gry wprowadził napastnika Omatsone'a Alukę, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespoły wciąż miały problemy ze skutecznością. W 80. minucie Tarique Fosu zastąpił Samana Ghoddosa.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W 86. minucie Pelenda Dasilva po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 1-2. Bramka padła po podaniu Ivana Toneya.

Drużyna Reading FC ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gości, strzelając kolejnego gola. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu skutecznym uderzeniem popisał się Ivan Toney. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 23 zdobyte bramki.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-3.

Mads Bech Sørensen
74′ Omar Richards
Rico Henry
Andrew Ferai Rinomhota
Pelenda Joshua Tunga Dasilva  36′, 86′ 90′
Michael Olise
Mathias Jensen90′
90′ Oviemuno Dominic Ejaria
Vitaly Janelt
Josh Laurent
Bryan Mbeumo64′
77′ Alfa Semedo Esteves
Ivan Toney  88′
 24′ (k.) Lucas Eduardo Santos João
Mads Roerslev Rasmussen
90′ Thomas Holmes
Finley Stevens
Jayden Onen
Sergi Canós Tenes64′
Dejan Tetek
Jan Žambůrek90′
77′ Omatsone Folarin Aluko
Marcus Forss90′
Sam Baldock
Saman Ghoddos80′
Mamadi Caba Camará
Alex Gilbert

Sędzia nie ukarał piłkarzy Brentford FC żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał jedną żółtą.

Zespół Reading FC w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.