Reading FC - Blackburn Rovers FC 1-0 (1-0). Liga angielska - 34. kolejka Championship

2 marca na Madejski Stadium odbyło się spotkanie 34. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Reading FC i Blackburnu Rovers. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Reading FC 1-0.

G. Puşcaş 24'

Zespół Reading FC (”The Royals”) bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała piątą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 meczów drużyna Blackburnu Rovers (”Wędrowcy”) wygrała pięć razy i tyle samo razy przegrywała. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Alfa Semedo z Reading FC. Była to 17. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do ”The Royals” w 24. minucie spotkania, gdy George Puşcaş zdobył pierwszą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Lucas João.

Na murawie, jak to często zdarzało się Reading FC w tym sezonie, pojawił się Thomas Holmes, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 33. minucie Michaela Morrisona. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki ”The Royals”.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Wędrowcy: Amari'iemu Bellowi w 52. i Corry Evans w 58. minucie. Chwilę później trener Blackburnu Rovers postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Stewart Downing, a murawę opuścił Corry Evans.

W tej samej minucie Joe Rothwell został zmieniony przez Bradleya Dacka. Między 69. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy Blackburnu Rovers: Harvey Elliott, Tom Trybull, Amari'i Bell, na ich miejsce weszli: Tyrhys Dolan, John Buckley, Barry Douglas. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Lucasa João, Michaela Olise'a zajęli: Thomas Mcintyre, Tomás Esteves. W piątej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Thomasowi Kaminskiemu z drużyny gości.

Ryan Nyambe
33′ Michael Morrison
Darragh Lenihan
Liam Moore
Taylor Harwood-Bellis
Omar Richards
Amari'i Bell52′ 84′
17′ Alfa Semedo Esteves
Corry John Evans58′ 61′
Oviemuno Dominic Ejaria
Joe Rothwell61′
Josh Laurent
Tom Trybull84′
84′ Michael Olise
Harvey Elliott69′
 24′ George Alexandru Puşcaş
Adam Armstrong
69′ Lucas Eduardo Santos João
Ben Brereton
Luke Southwood
Aynsley Pears
84′ Tomás do Lago Pontes Esteves
Jarrad Branthwaite
33′ Thomas Holmes
Barry Douglas84′
69′ Thomas Mcintyre