Queens Park Rangers - Swansea City 0-2 (0-1). Liga angielska - 21. kolejka Championship

W spotkaniu 21. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 26 grudnia, drużyna Queens Park Rangers przegrała ze Swansea City 0-2 (0-1). Pojedynek odbył się na Kiyan Prince Foundation Stadium w Londynie.

21. kolejka Anglia - Championship
2020-12-26 16:00 | Stadion: Kiyan Prince Foundation Stadium | Arbiter: Steve Martin
Queens Park Rangers FC
Swansea City AFC
0
2
A. Ayew 44'
J. Lowe 54'

Jedenastka Swansea City bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował trzecią pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 meczów jedenastka Swansea City wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Yanowi Dhandzie ze Swansea City. Była to 34. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Swansea City w 44. minucie spotkania, gdy Andre Ayew zdobył pierwszą bramkę. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Swansea City.

Drużyna Queens Park Rangers ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, strzelając kolejnego gola. W 54. minucie wynik na 0-2 podwyższył Jamal Lowe. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Matt Grimes.

W 65. minucie Yan Dhanda został zmieniony przez Koreya Smitha. W 66. minucie boisko opuścili ”Super Hoops”: Charlie Kelman, Bright Osayi-Samuel, a na ich miejsce weszli Macauley Bonne, Nicholas Hamalainen. Niedługo później trener ”Super Hoops” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Albert Adomah, a murawę opuścił Todd Kane.

W tej samej minucie w zespole Queens Park Rangers doszło do zmiany. Chris Willock wszedł za Toma Carrolla. W 79. minucie kartkę dostał Dominic Ball, zawodnik gospodarzy. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-2.

Ryan Bennett
77′ Tom Carroll
Jay Fulton
77′ Todd Kane
Connor Roberts
79′ Dominic Ball
Jake Bidwell
66′ Nicholas Hamalainen
Matt Grimes
Lyndon John Dykes
Yan Dhanda34′ 65′
Ilias Chair
Andre Ayew  44′
66′ Macauley Miles Bonne
Ryan Phelim Manning
77′ Albert Adomah
Jordan Garrick
Faysal Bettache
Kasey Palmer
66′ Bright Osayi-Samuel
Wayne Routledge
George Thomas
Korey Smith65′
66′ Charlie Kelman
Oliver Cooper
77′ Chris Anthony Willock
Viktor Einar Gyökeres

Przewaga jedenastki Queens Park Rangers w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Drużyna ”Super Hoops” w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił jednego zawodnika.