Queens Park Rangers Football Club - Middlesbrough Football Club 3-2 (3-1). Liga - 2. kolejka

6 sierpnia na Loftus Road Stadium w Londynie odbyło się spotkanie 2. kolejki Championship pomiędzy drużynami Queens Park Rangers i Middlesbrough. Mecz zakończył się zwycięstwem Queens Park Rangers 3-2. Na stadionie zasiadło 15 796 widzów.

6 sierpnia  na Loftus Road Stadium w Londynie odbyło się spotkanie  2. kolejki  Championship pomiędzy drużynami Queens Park Rangers  i Middlesbrough. Mecz zakończył się zwycięstwem Queens Park Rangers 3-2. Na stadionie zasiadło 15 796 widzów.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 pojedynków zespół Middlesbrough wygrał pięć razy, ale więcej przegrywał, bo siedem razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze Queens Park Rangers otworzyli wynik. W 13. minucie bramkę zdobył Christopher Willock. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Sam Field.

W 19. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Marcusowi Forssowi, zawodnikowi Middlesbrough.

Drużyna Middlesbrough ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Queens Park Rangers, strzelając kolejnego gola. W 27. minucie na listę strzelców wpisał się Jimmy Dunne. Przy strzeleniu gola pomógł Ilias Chair.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Queens Park Rangers w 38. minucie spotkania, gdy Lyndon Dykes zdobył trzecią bramkę. Asystę przy golu zanotował Ryan Giles.

Matt Crooks wywołał eksplozję radości wśród kibiców Middlesbrough, zdobywając bramkę w 41. minucie spotkania. W 45. minucie Duncan Watmore został zastąpiony przez Chubę Akpoma.

W tej samej minucie w drużynie Middlesbrough doszło do zmiany. Paddy McNair wszedł za Duncana Watmore'a.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 56. minucie gola kontaktowego strzelił Marcus Forss.

W 73. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Marca Bolę z Middlesbrough, a w 77. minucie Stefana Johansena z drużyny przeciwnej. Niedługo później trener Queens Park Rangers postanowił bronić wyniku. W 88. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Iliasa Chaira wszedł Niko Hamalainen, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Queens Park Rangers utrzymać prowadzenie. W doliczonym czasie gry żółtą kartkę otrzymał Osman Kakay z zespołu Queens Park Rangers.

W tej samej minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Darragh Lenihan osłabiając tym samym drużynę Middlesbrough. Zespołowi Middlesbrough zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Queens Park Rangers.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom Middlesbrough, natomiast piłkarzom Queens Park Rangers przyznał dwie żółte.

Zespół Queens Park Rangers w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna Middlesbrough wykorzystała wszystkie zmiany.