Queens Park Rangers Football Club - Blackpool Football Club 0-1 (0-1). Liga - 4. kolejka

W starciu 4. kolejki Championship, które rozegrane zostało 16 sierpnia, jedenastka Queens Park Rangers przegrała z Blackpoolem 0-1 (0-1). Mecz na Loftus Road Stadium w Londynie obejrzało 12 575 widzów.

W  starciu 4. kolejki  Championship, które rozegrane zostało 16 sierpnia, jedenastka Queens Park Rangers przegrała  z Blackpoolem  0-1 (0-1). Mecz na Loftus Road Stadium w Londynie obejrzało 12 575 widzów.

Już w pierwszych minutach drużyna Queens Park Rangers próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Dominic Thompson z Blackpoola. Była to 37. minuta pojedynku.

Pod koniec pierwszej połowy jedynego gola meczu strzelił Josh Bowler dla jedenastki Blackpoola. Bramka padła w tej samej minucie. W tej samej minucie za Charliego Patino wszedł Sonny Carey.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Blackpoola.

Trener Blackpoola postanowił bronić wyniku. W 64. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Lewisa Fioriniego wszedł Jordan Lawrence-Gabriel, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Blackpoola utrzymać prowadzenie. Trener Queens Park Rangers postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Stefana Johansena i na pole gry wprowadził napastnika Sinclaira Armstronga. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 69. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Marvina Ekpitetę z Blackpoola, a w 89. minucie Jimmy'ego Dunne'a z drużyny przeciwnej. W 80. minucie Tyler Roberts został zmieniony przez Olamide'a Shodipo, a za Kennetha Paala wszedł na boisko Albert Adomah, co miało wzmocnić zespół Queens Park Rangers. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Josha Bowlera na Theo Corbeanu oraz Shayne Laverego na Jordana Thornileya. W drugiej połowie nie padły bramki.

Przewaga drużyny Queens Park Rangers w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Queens Park Rangers, a zawodnikom Blackpoola pokazał dwie.

Drużyna Queens Park Rangers w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Blackpoola dokonał czterech zmian.