Queens Park Rangers FC - Luton Town FC 3-1 (1-1). Liga angielska - 46. kolejka Championship

W starciu 46. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 8 maja, drużyna Queens Park Rangers wygrała z Lutonem Town 3-1 (1-1). Spotkanie odbyło się na Kiyan Prince Foundation Stadium w Londynie.

46. kolejka Anglia - Championship
2021-05-08 13:30 | Stadion: Kiyan Prince Foundation Stadium | Arbiter: Tony Harrington
K. Dewsbury-Hall 43'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Zespół Queens Park Rangers (”Super Hoops”) wygrał aż pięć razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Już w pierwszych sekundach spotkania kartkę dostał Charlie Austin, piłkarz gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Queens Park Rangers w 20. minucie spotkania, gdy Charlie Austin zdobył pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Lyndon Dykes.

Jedenastka Lutonu Town wyrównała wynik meczu. W 43. minucie Kiernan Dewsbury-Hall wyrównał wynik meczu.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał kartkę Glenowi Rei z Lutonu Town. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Trener ”Super Hoops” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Sam Field, a murawę opuścił Lyndon Dykes.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół ”Super Hoops” przyniosły efekt bramkowy. W 60. minucie na listę strzelców wpisał się Stefan Johansen. Asystę zanotował Ilias Chair.

W 66. minucie Charlie Austin został zastąpiony przez Macauleya Bonne'a. A kibice Lutonu Town nie mogli już doczekać się wprowadzenia Luke'a Berry'ego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Glen Rea. Między 71. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze Queens Park Rangers: Osman Kakay, Ilias Chair, Stefan Johansen, na ich miejsce weszli: Albert Adomah, George Thomas, Geoff Cameron. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce George'a Moncura, Harry'ego Cornicka, Jamesa Breego zajęli: James Collins, Kazenga LuaLua, Dion Pereira.

Jedenastka Lutonu Town ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W doliczonej drugiej minucie meczu wynik na 3-1 podwyższył Albert Adomah. Asystę przy bramce zaliczył Chris Willock.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-1.

Sonny Bradley
77′ Ilias Chair
Kal Naismith
76′ Osman Kakay
Kiernan Dewsbury-Hall  43′
 60′ 86′ Stefan Marius Johansen
Pelly Ruddock Mpanzu
Lee Wallace
Glen Rea45′ 71′
Chris Anthony Willock
Harry Cornick71′
46′ Lyndon Dykes
Elijah Adebayo
 20′ 1′ 66′ Charlie Austin
George Moncur71′
Joe Walsh
James Shea
86′ Geoff Cameron
Martin Cranie
Nicholas Hamalainen
Daniel Potts
76′  90′ Albert Adomah
Luke David Berry71′
Faysal Bettache
Kazenga LuaLua71′
Tom Carroll
Joseff Morrell
46′ Sam Field
Dion Pereira86′
77′ George Thomas
Ryan Tunnicliffe
66′ Macauley Miles Bonne
James Collins71′

Jedenastka ”Super Hoops” zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Drużyna Queens Park Rangers w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał czterech zmian.