Queens Park Rangers FC - Derby County 0-1 (0-0). Liga angielska - 26. kolejka Championship

W starciu 26. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 23 stycznia, drużyna Queens Park Rangers przegrała z Derby County 0-1 (0-0). Spotkanie odbyło się na Kiyan Prince Foundation Stadium w Londynie.

26. kolejka Anglia - Championship
2021-01-23 16:00 | Stadion: Kiyan Prince Foundation Stadium | Arbiter: Tim Robinson
Queens Park Rangers FC
Derby County
0
1
C. Kazim-Richards 56'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 26 meczów jedenastka Derby County (”Barany”) wygrała dziewięć razy i zanotowała osiem porażek oraz dziewięć remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Geoff Cameron z Queens Park Rangers (”Super Hoops”). Była to 31. minuta starcia.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Trener ”Baranych” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Max Bird, a murawę opuścił George Evans. W 51. minucie sędzia przyznał kartkę Toddowi Kane'owi z jedenastki gospodarzy.

Jedynego gola meczu strzelił Colin Kazim-Richards dla zespołu Derby County. Bramka padła w tej samej minucie. W 65. minucie Chris Willock zastąpił Faysala Bettachego.

Trener Queens Park Rangers wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Macauleya Bonne'a. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Lyndon Dykes. Na 13 minut przed zakończeniem pojedynku kartkę dostał Graeme Shinnie, piłkarz ”Baranych”. Między 79. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze Queens Park Rangers: Nicholas Hamalainen, Charlie Austin, na ich miejsce weszli: Albert Adomah, Charlie Kelman. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Colina Kazima-Richardsa, Kamila Jóźwiaka zajęli: Martyn Waghorn, Kornell MacDonald.

Matt Clarke
31′ Geoff Cameron
Andre Wisdom
51′ Todd Kane
Krystian Bielik
65′ Chris Anthony Willock
Nathan Byrne
Dominic Ball
Lee Buchanan
82′ Nicholas Hamalainen
Graeme Shinnie77′
Ilias Chair
Kamil Jóźwiak86′
73′ Lyndon Dykes
Colin Kazim-Richards  56′ 79′
82′ Charlie Austin
Kornell MacDonald86′
82′ Albert Adomah
Max Bird46′
65′ Faysal Bettache
Jayden Mitchell-Lawson
George Thomas
Louie Sibley
73′ Macauley Miles Bonne
Louie Watson
82′ Charlie Kelman
Martyn Waghorn79′

Morgan Whittaker

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy Queens Park Rangers otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Drużyna ”Super Hoops” w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.