Queens Park Rangers FC - Brentford FC 2-1 (0-1). Liga angielska - 30. kolejka Championship

17 lutego na Kiyan Prince Foundation Stadium w Londynie odbyło się starcie 30. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Queens Park Rangers i Brentford FC. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Queens Park Rangers 2-1.

30. kolejka Anglia - Championship
2021-02-17 20:00 | Stadion: Kiyan Prince Foundation Stadium | Arbiter: Gavin Ward
I. Toney 30'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Queens Park Rangers (”Super Hoops”) znajduje się na dole tabeli zajmując 18. miejsce, za to zespół Brentford FC zajmując drugą pozycję w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Jedenastka Brentford FC wygrała aż osiem razy, zremisowała raz, a przegrała tylko dwa.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 29. minucie kartkę dostał Todd Kane z Queens Park Rangers.

W tym czasie to zawodnicy Brentford FC otworzyli wynik. W 30. minucie bramkę zdobył Ivan Toney. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwudzieste czwarte trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Mathias Jensen.

W 33. minucie arbiter pokazał kartkę Dominicowi Ballowi, zawodnikowi gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Brentford FC.

W 56. minucie za Dominica Balla wszedł Sam Field. W 57. minucie kartką został ukarany Robert Dickie, piłkarz Queens Park Rangers.

W 58. minucie w zespole Brentford FC doszło do zmiany. Bryan Mbeumo wszedł za Tarique'a Fosu. A kibice Queens Park Rangers nie mogli już doczekać się wprowadzenia Chrisa Willocka. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Lyndon Dykes. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującą bramkę.

Zespół gospodarzy nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 72. minucie Sam Field wyrównał wynik meczu.

Chwilę później trener Brentford FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Saman Ghoddos, a murawę opuścił Pelenda Dasilva.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Queens Park Rangers przyniosły efekt bramkowy. W 76. minucie na listę strzelców wpisał się Charlie Austin. Przy strzeleniu gola pomagał Ilias Chair.

W 79. minucie Lee Wallace został zmieniony przez Osmana Kakaya, co miało wzmocnić zespół ”Super Hoops”. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Henrika Dalsgaarda na Madsa Roersleva oraz Vitalego Janelta na Marcusa Forssa. Między 84. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Queens Park Rangers i jedną drużynie przeciwnej. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Dykes
89′ Timothy Dieng
David Raya Martin
57′ Robert Dickie
Henrik Dalsgaard83′
Yoann Barbet
Winston Reid
84′ Geoff Cameron
Mads Bech Sørensen
33′ 56′ Dominic Ball
Rico Henry
29′ Todd Kane
Pelenda Joshua Tunga Dasilva75′
Stefan Marius Johansen
Mathias Jensen
79′ Lee Wallace
Vitaly Janelt83′
Ilias Chair
Tarique Fosu58′
 76′ Charlie Austin
Ivan Toney  30′ 90′
65′ Lyndon Dykes
Sergi Canós Tenes
Joe Lumley
Luke Daniels
Nicholas Hamalainen
Ethan Pinnock
79′ Osman Kakay
Mads Roerslev Rasmussen83′
Albert Adomah
Mads Bidstrup
Faysal Bettache
Jan Žambůrek
56′  72′ Sam Field
Marcus Forss83′
Charlie Kelman
Saman Ghoddos75′
65′ Chris Anthony Willock
Bryan Mbeumo58′

Sędzia przyznał pięć żółtych kartek zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Brentford FC pokazał jedną.

Jedenastka Queens Park Rangers w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.