Queens Park Rangers - Coventry City 3-0 (2-0). Liga angielska - 39. kolejka Championship

W starciu 39. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 2 kwietnia, zespół Queens Park Rangers zwyciężył z Coventry City 3-0 (2-0). Pojedynek odbył się na Kiyan Prince Foundation Stadium w Londynie.

39. kolejka Anglia - Championship
2021-04-02 16:00 | Stadion: Kiyan Prince Foundation Stadium | Arbiter: Jeremy Simpson
I. Chair 68'

Jedenastka Coventry City (”Błękitni”) przed meczem zajmowała 20. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 meczów zespół Queens Park Rangers (”Super Hoops”) wygrał pięć razy, ale więcej przegrywał, bo siedem razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W drugiej minucie na listę strzelców wpisał się Chris Willock. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Lee Wallace.

W 22. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik ”Błękitnych” Michael Rose. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 58. minucie w drużynie ”Błękitnych” doszło do zmiany. Viktor Gyökeres wszedł za Jordana Shipleya. W tej samej minucie Jamie Allen został zmieniony przez Calluma O'Hare'a.

Trener ”Błękitnych” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Tylera Walkera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Matt Godden. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 66. minucie, w jedenastce Coventry City za Michaela Rosego wszedł Josh Pask, a w drużynie ”Super Hoops” Charlie Austin zmienił Lyndona Dykesa. W tej samej minucie trener Queens Park Rangers postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł George Thomas, a murawę opuścił Chris Willock.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Queens Park Rangers w 68. minucie spotkania, gdy Ilias Chair zdobył trzecią bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Asystę przy golu zanotował Stefan Johansen.

Jedyną kartkę w meczu sędzia przyznał Dominicowi Ballowi z Queens Park Rangers. Była to 85. minuta meczu. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

Gustavo Hamer77′
 2′ 66′ Chris Anthony Willock
Jamie Allen58′
 68′ 76′ Ilias Chair
Jordan Shipley58′
83′ Stefan Marius Johansen
Matty James
83′ Lee Wallace
Sam McCallum
66′ Charlie Austin
Matt Godden58′
Seny Timothy Dieng
Ben Wilson
83′ 85′ Dominic Ball
Josh Pask66′
Todd Kane
Jordan Thompson
76′ Albert Adomah
Josh Eccles77′
Faysal Bettache
Liam Kelly
66′ George Thomas
Callum O'Hare58′
Macauley Miles Bonne
Amadou Bakayoko
66′ Lyndon John Dykes
Viktor Einar Gyökeres58′
83′ Charlie Kelman
Tyler Walker58′

Arbiter nie ukarał ”Błękitnych” żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał jedną żółtą.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.