Queens Park Rangers - Bristol City 1-2 (1-1). Liga angielska - 15. kolejka Championship

W pojedynku 15. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 1 grudnia, jedenastka Queens Park Rangers przegrała z Bristolem City 1-2 (1-1). Spotkanie odbyło się na Kiyan Prince Foundation Stadium w Londynie.

15. kolejka Anglia - Championship
2020-12-01 20:45 | Stadion: Kiyan Prince Foundation Stadium | Arbiter: James Linington
Á. Nagy 50'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu zawodnicy Queens Park Rangers (”Super Hoops”) nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 12. minucie na listę strzelców wpisał się Robert Dickie. Asystę zanotował Chris Willock.

W 27. minucie arbiter przyznał kartkę Robertowi Dickiemu z ”Super Hoops”.

Drużyna Bristolu City (”The Robins”) wyrównała wynik meczu. W 40. minucie bramkę wyrównującą zdobył Nahki Wells.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Na drugą połowę zespół Bristolu City wyszedł w zmienionym składzie, za Jaya Dasilvę wszedł Tommy Rowe.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Bristolu City w 50. minucie spotkania, gdy Ádám Nagy strzelił drugiego gola. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Nahki Wells.

W 57. minucie kartką został ukarany Nahki Wells, zawodnik gości. Trener Queens Park Rangers wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Macauleya Bonne'a. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Lyndon Dykes. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Queens Park Rangers doszło do zmiany. Albert Adomah wszedł za Dominica Balla.

W 69. minucie kartkę dostał Tom Carroll, piłkarz ”Super Hoops”. W 74. minucie Lee Wallace został zmieniony przez Nicholasa Hamalainena. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 83. minucie, w zespole ”The Robins” za Antoine'a Semenya wszedł Tyreeq Bakinson, a w jedenastce ”Super Hoops” Chris Willock zmienił Charliego Kelmana.

Chwilę później trener ”The Robins” postanowił bronić wyniku. W 88. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Nahkiego Wellsa wszedł Taylor Moore, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gości utrzymać prowadzenie. W doliczonej trzeciej minucie starcia w drużynie Bristolu City doszło do zmiany. Famara Diedhiou wszedł za Chrisa Martina. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-2.

Adrian Mariappa
 12′ 27′ Robert Dickie
Zak Vyner
Yoann Barbet
Tomáš Kalas
74′ Lee Wallace
Jay Dasilva46′
68′ Dominic Ball
Ádám Nagy  50′
Bright Osayi-Samuel
Callum O'Dowda
83′ Chris Anthony Willock
Chris Brunt
69′ Tom Carroll
Antoine Semenyo83′
Ilias Chair
Chris Martin90′
68′ Lyndon Dykes
Nahki Wells  40′ 57′ 88′
Liam Patrick Kelly
Max O’Leary
74′ Nicholas Hamalainen
Opanin Osafo-Adjei Edwards
Conor Masterson
Jack Paul Hunt
68′ Albert Adomah
Thomas Malcolm Rowe46′
68′ Macauley Miles Bonne
Ryley Towler
83′ Charlie Kelman
Famara Diédhiou90′

Przewaga jedenastki ”Super Hoops” w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

”Super Hoops” obejrzały w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Obie drużyny dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.