Puchar Ligi: West Ham United FC - Hull City AFC 5-1 (2-0)

22 września na London Stadium w Londynie odbyło się spotkanie rozgrywek o angielskiego Puchar Ligi pomiędzy drużynami West Ham United a Hull City. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem West Ham United 5-1, który wywalczył awans.

M. Wilks 70'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Jedenastka West Ham United (”Młoty”) wygrała aż siedem razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko trzy.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 17. minucie za Richarda Smallwooda wszedł George Honeyman.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Młoty” w 18. minucie spotkania, gdy Robert Snodgrass zdobył pierwszą bramkę. Asystę zaliczył Andrij Jarmołenko.

Jedenastka Hull City ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W ostatniej minucie pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Sébastien Haller. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki po raz kolejny asystował Andrij Jarmołenko.

W 55. minucie kartkę dostał Sean McLoughlin, piłkarz ”Tygrysów”.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników West Ham United w 56. minucie spotkania, gdy Andrij Jarmołenko zdobył z rzutu karnego trzecią bramkę. W 59. minucie kartkę obejrzał George Honeyman z Hull City.

Chwilę później trener Hull City postanowił wzmocnić linię napadu i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Thomasa Mayera. Na boisko wszedł Keane Lewis-Potter, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W tej samej minucie James Scott został zmieniony przez Mallika Wilksa, co miało wzmocnić jedenastkę ”Tygrysów”. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Harrisona Ashby'ego na Mbule'a Emmanuela. W 65. minucie sędzia pokazał kartkę Brandonowi Flemingowi, piłkarzowi gości.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 70. minucie gola pocieszenia strzelił Mallik Wilks. Asystę przy bramce zaliczył Josh Magennis.

W pierwszej minucie doliczonego czasu starcia swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Sébastien Haller z West Ham United. Bramka padła po podaniu Manuela Lanziniego.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. Minutę później Andrij Jarmołenko ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 5-1. W zdobyciu bramki pomógł Felipe Anderson.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 5-1.

Lewie Coyle
69′ Harrison Ashby
Callum Jones
 18′ Robert Snodgrass
Richard Smallwood17′
Jack Wilshere
Josh Magennis
 45′, 90′ Sébastien Haller
Thomas Mayer61′
 56′ (k.), 90′ Andrij Jarmołenko
George Honeyman17′ 59′
69′ Mbule Longelo Emmanuel
Keane Lewis-Potter61′
Alexandre Nascimento Costa Silva
Martin Samuelsen

Mallik Wilks61′  70′

Arbiter nie ukarał zawodników West Ham United żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał trzy żółte.

Zespół ”Młoty” w drugiej połowie wymienił jednego zawodnika. Natomiast drużyna gości wykorzystała wszystkie zmiany.