Puchar Ligi: West Bromwich Albion FC - Harrogate Town FC 3-0 (2-0)

16 września na The Hawthorns w West Bromwich odbyło się starcie rozgrywek o angielskiego Puchar Ligi pomiędzy drużynami WBA a Harrogate Town. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem WBA 3-0, który wywalczył awans.

C. Robinson 77'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy WBA (”The Baggies”) w 18. minucie spotkania, gdy Rekeem Harper zdobył pierwszą bramkę.

Zespół Harrogate Town ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 22. minucie wynik na 2-0 podwyższył Hal Robson-Kanu. Asystę przy bramce zaliczył Cedric Kipre.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Samowi Fieldowi z jedenastki gospodarzy. Była to 45. minuta pojedynku. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 55. minucie w drużynie ”The Baggies” doszło do zmiany. Matt Phillips wszedł za Kamila Grosickiego. W 59. minucie sędzia pokazał kartkę Williamowi Smithowi z Harrogate Town.

W 61. minucie Hal Robson-Kanu zastąpił Romaine'a Sawyersa. W tej samej minucie Mark Beck został zmieniony przez Jona Steada, a za Ryana Fallowfielda wszedł na boisko Daniel Jones, co miało wzmocnić jedenastkę Harrogate Town. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Charliego Austina na Calluma Robinsona.

Dopiero w drugiej połowie Callum Robinson wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”The Baggies”, strzelając kolejnego gola w 77. minucie starcia. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Kyle Edwards.

W 79. minucie w zespole Harrogate Town doszło do zmiany. Connor Kirby wszedł za Lloyda Kerry'ego. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0.

Ryan Fallowfield73′
45′ Sam Field
Lloyd Kerry79′
55′ Kamil Grosicki
George Thomson
 18′ Rekeem Harper
Mark Beck61′
73′ Charlie Austin
Aaron Martin
 22′ 61′ Hal Robson-Kanu
Kevin Lokko
55′ Matt Phillips
Brendan Kiernan
61′ Romaine Theodore Sawyers
Connor Kirby79′
73′  77′ Callum Robinson