Puchar Ligi: West Bromwich Albion FC - Brentford FC 2-2 (0-0) rzuty karne 4-5

22 września na The Hawthorns w West Bromwich odbył się mecz rozgrywek o angielskiego Puchar Ligi pomiędzy drużynami WBA a Brentford FC. Starcie zakończyło się zwycięstwem Brentford FC, który wywalczył awans wygrywając serię rzutów karnych 5-4.

M. Forss 73'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Jedenastka WBA (”The Baggies”) wygrała aż pięć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

Od pierwszych minut drużyna Brentford FC zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu WBA była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Szczęście uśmiechnęło się do ”The Baggies” w 56. minucie spotkania, gdy Hal Robson-Kanu strzelił z karnego pierwszego gola.

Kilka chwil później okazało się, że wysiłki podejmowane przez zespół Brentford FC w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 58. minucie na listę strzelców wpisał się Emiliano Marcondes. Asystę zanotował Charlie Goode.

W 59. minucie Branislav Ivanović został zastąpiony przez Darę O'Sheę. Trener Brentford FC postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Jana Žambůreka i na pole gry wprowadził napastnika Pelendę Dasilvę, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W tej samej minucie w drużynie Brentford FC doszło do zmiany. Christian Nørgaard wszedł za Sergiego Canósa.

W tej samej minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Hal Robson-Kanu z WBA. Chwilę później trener ”The Baggies” postanowił wzmocnić linię pomocy i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Matta Phillipsa. Na boisko wszedł Grady Diangana, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W tej samej minucie w jedenastce Brentford FC doszło do zmiany. Ivan Toney wszedł za Emiliana Marcondesa. W 73. minucie Marcus Forss wyrównał wynik meczu z rzutu karnego. W 85. minucie w drużynie WBA doszło do zmiany. Charlie Austin wszedł za Hala Robsona-Kanu.

Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Darze O'Shei z zespołu gospodarzy. Była to 88. minuta pojedynku. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-2.

David Raya Martin
59′ Branislav Ivanović
Dominic Thompson
71′ Matt Phillips
Jan Žambůrek66′
 56′ (k.), 66′ (k.) 85′ Hal Robson-Kanu
Marcus Forss  73′ (k.)
Jonathan Bond
Luke Daniels
Darnell Furlong
Henrik Dalsgaard
59′ 88′ Dara O'Shea
Ethan Pinnock
71′ Grady Diangana
Christian Nørgaard66′
Romaine Theodore Sawyers
Pelenda Joshua Tunga Dasilva66′
85′ Charlie Austin
Halil İbrahim Dervişoğlu
Matheus Fellipe Costa Pereira
Ivan Toney71′

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W rzutach karnych lepsza okazała się jedenastka gości. Seria jedenastek zakończyła się wynikiem 4-5. Największym pechowcem okazał się Grady Diangana, który nie wykorzystał karnego.

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom WBA przyznał jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.