Puchar Ligi: Watford FC - Coventry City FC 3-0 (1-0)

27 sierpnia na Vicarage Road odbył się mecz rozgrywek o angielskiego Puchar Ligi pomiędzy drużynami Watford FC a Coventry City. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Watford FC 3-0, który wywalczył awans. Na stadionie stawiło się 12,257 widzów.

A. Peñaranda 69'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 35 pojedynków jedenastka Watford FC (”Szerszenie”) wygrała 15 razy i zanotowała 14 porażek oraz sześć remisów.

Od pierwszych minut zespół Coventry City (”Błękitni”) zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny ”Szerszenie” była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Watford FC w 37. minucie spotkania, gdy Ismaila Sarr strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Isaac Ajayi.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny ”Szerszenie”.

Drugą połowę zespół Coventry City rozpoczął w zmienionym składzie, za Brandona Masona wszedł Sam McCallum.

Niedługo później Daryl Janmaat wywołał eksplozję radości wśród kibiców Watford FC, zdobywając kolejną bramkę w 56. minucie meczu. Po raz kolejny do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Isaac Ajayi.

W 61. minucie Gervane Kastaneer został zmieniony przez Matta Goddena. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 64. minucie, w jedenastce Watford FC za Roberta Pereyry wszedł Adalberto Peñaranda, a w drużynie Coventry City Josh Eccles zmienił Jordana Shipleya.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Watford FC w 69. minucie spotkania, gdy Adalberto Peñaranda strzelił trzeciego gola. Bramka padła po podaniu Christiana Kabasele'a.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Watford FC doszło do zmiany. Ayotomiwa Dele-Bashiru wszedł za Ismailę Sarra. Jedyną kartkę w meczu dostał Fankaty Dabo z drużyny gości. Była to 75. minuta pojedynku. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-0.

Fankaty Dabo75′
 56′ Daryl Janmaat
Dominic Hyam
Christian Kabasele
Brandon Mason46′
Adrian Mariappa
Michael Rose
64′ Roberto Maximiliano Pereyra
Amadou Bakayoko
 37′ 72′ Ismaila Sarr
Wesley Jobello
72′ Ayotomiwa Dele-Bashiru
Jordan Shipley64′
Gerard Deulofeu
Zain Westbrooke
64′  69′ Adalberto Peñaranda Maestre
Matt Godden61′

Arbiter nie ukarał ”Szerszenie” żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał jedną żółtą.

Zespół Watford FC w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.