Puchar Ligi: Tranmere Rovers FC - Harrogate Town FC 1-1 (0-0) rzuty karne 7-8

5 września na Prenton Park w Birkenhead odbył się mecz rozgrywek o angielskiego Puchar Ligi pomiędzy drużynami Tranmere Rovers a Harrogate Town. Starcie zakończyło się zwycięstwem Harrogate Town, który wywalczył awans wygrywając serię rzutów karnych 8-7.

L. Kerry 69'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Od pierwszych minut jedenastka Harrogate Town zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Tranmere Rovers była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 34. minucie kartkę dostał Jay Spearing z zespołu gospodarzy.

W 42. minucie za Coreya Taylora wszedł Kieron Morris. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Tranmere Rovers postanowił wzmocnić linię napadu i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Morgana Ferriera. Na boisko wszedł Stefan Payne, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 63. minucie w drużynie Tranmere Rovers doszło do zmiany. Oliver Banks wszedł za Paula Lewisa.

W tym czasie piłkarze Tranmere Rovers nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 64. minucie bramkę zdobył James Vaughan.

Zawodnicy Harrogate Town otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 69. minucie Lloyd Kerry wyrównał wynik meczu.

Trener Harrogate Town postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Toma Walkera i na pole gry wprowadził napastnika Jona Steada. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Na siedem minut przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Harrogate Town doszło do zmiany. Mark Beck wszedł za Aarona Martina. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Josh Falkingham
63′ Paul Lewis
Ryan Fallowfield
Otis Jan Mohammed Khan
Lloyd Kerry  69′
34′ Jay Spearing
George Thomson
42′ Corey Taylor
Tom Walker73′
61′ Morgan Ferrier
Aaron Martin83′
 64′ James Vaughan
Connor Kirby
63′ Oliver Banks
Mark Beck83′
42′ Kieron Morris
Jon Stead73′
61′ Stefan Payne

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W rzutach karnych drużyna Harrogate Town pokonała piłkarzy Tranmere Rovers 8-7. Swoją drużynę pogrążyli James Vaughan, Jay Spearing, Emmanuel Monthe, którzy nie wykorzystali karnych. Więcej szczęścia mieli George Thomson, Mark Beck z zespołu Harrogate Town, którzy nie wykorzystali jedenastek, a mimo to wygrali.

Arbiter nie ukarał zawodników Harrogate Town żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Drużyna Tranmere Rovers wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.