Puchar Ligi: Tottenham Hotspur Londyn - Chelsea Londyn 1-1 (0-1) rzuty karne 5-4

29 września na Tottenham Hotspur Stadium w Londynie odbył się pojedynek rozgrywek o angielskiego Puchar Ligi pomiędzy drużynami Tottenhamu Londyn a Chelsea FC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Chelsea FC, który wywalczył awans wygrywając serię rzutów karnych 5-4.

T. Werner 19'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Chelsea FC (”The Blues”) otworzyli wynik. W 19. minucie bramkę zdobył Timo Werner.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Mateo Kovacziciowi z zespołu gości. Była to 45. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Chelsea FC.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Tottenham Londyn: Serge'owi Aurierowi w 59. i Japhetowi Tangandze w 61. minucie. W 63. minucie Gedson Fernandes został zastąpiony przez Pierre'a Hoejbjerga.

Chwilę później trener Chelsea FC postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Bena Chilwella. Na boisko wszedł Emerson, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Chelsea FC doszło do zmiany. N'Golo Kanté wszedł za Mateo Kovaczicia. Trener ”Koguty” postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił obrońcę Japheta Tangangę i na pole gry wprowadził napastnika Harry'ego Kane'a. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyny zdołały zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 76. minucie, w jedenastce Chelsea FC za Oliviera Girouda wszedł Tamy Abraham, a w drużynie Tottenhamu Londyn Steven Bergwijn zmienił Lucasa Mourę. W 83. minucie sędzia przyznał kartkę Jorginhowi z ”The Blues”.

Zawodnicy gospodarzy w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Erik Lamela. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Reguilón.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Cesar Azpilicueta
59′ Serge Aurier
Ben Chilwell66′
Sergio Reguilón Rodríguez
Fikayo Tomori
61′ 70′ Japhet Tanganga
Kurt Happy Zouma
 83′ Erik Lamela
Luiz Frello Jorginho83′
63′ Gedson Carvalho Fernandes
Callum Hudson-Odoi
76′ Steven Bergwijn
Ross Barkley
63′ Pierre Emil Hoejbjerg
Kai Havertz
76′ Lucas Moura
N'Golo Kanté70′
70′ Harry Kane
Tamy Abraham76′

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W rzutach karnych jedenastka Tottenhamu Londyn pokonała piłkarzy Chelsea FC 5-4. Swoją drużynę pogrążył Mason Mount, który nie wykorzystał karnego.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.