Puchar Ligi: Swansea City AFC - Cambridge United FC 6-0 (5-0)

28 sierpnia na Liberty Stadium odbył się mecz rozgrywek o angielskiego Puchar Ligi pomiędzy drużynami Swansea City a Cambridge United. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Swansea City 6-0, który wywalczył awans. Na stadionie stawiło się 8,763 widzów.

Anglia - Puchar Ligi
2019-08-28 20:45 | Stadion: Liberty Stadium | Widzów: 8763 | Arbiter: M. Salisbury
W. Routledge 76'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 spotkań jedenastka Cambridge United wygrała sześć razy, ale więcej przegrywała, bo dziewięć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W pierwszej minucie bramkę zdobył Kristoffer Peterson.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Swansea City w 20. minucie spotkania, gdy George Byers zdobył drugą bramkę.

Rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 24. minucie zmusił do kapitulacji bramkarza Sam Surridge.

Niedługo później Jordan Garrick wywołał eksplozję radości wśród kibiców Swansea City, strzelając kolejnego gola w 31. minucie spotkania.

W pierwszej minucie doliczonego czasu swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Sam Surridge ze Swansea City. Sytuację bramkową stworzył George Byers.

Na drugą połowę jedenastka Cambridge United wyszła w zmienionym składzie, za Grega Taylora wszedł Luke Hannant. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Reggiemu Lambe'owi z Cambridge United. Była to 56. minuta meczu.

Trener Swansea City postanowił wzmocnić linię napadu i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Jordana Garricka. Na boisko wszedł Barrie McKay, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 67. minucie Kyle Naughton został zastąpiony przez Tivonge'a Rusheshę. W 71. minucie Andrew Dallas został zmieniony przez Toma Knowlesa, a za Harveya Knibbsa wszedł na boisko Sam Smith, co miało wzmocnić drużynę Cambridge United. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Toma Carrolla na Jacka Evansa.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Swansea City w 76. minucie spotkania, gdy Wayne Routledge strzelił szóstego gola. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 6-0.

Leon Davies
67′ Kyle Naughton
Louis John
Ben Wilmot
Greg Taylor46′
 20′ George Byers
Harrison Dunk
73′ Tom Carroll
Reggie Lambe56′
 31′ 62′ Jordan Garrick
Jack Roles
 76′ Wayne Routledge
Harvey Knibbs71′
 24′, 45′ Sam Surridge
Andrew Dallas71′
 1′ Kristoffer Peterson
George Maris
Erwin Mulder
Dimitar Mitov
Brandon Cooper
George Taft
67′ Tivonge Rushesha
Luke Hannant46′
73′ Jack Evans
Paul Lewis
Liam Cullen
Tom Knowles71′
Yan Dhanda
Sam Smith71′
62′ Barrie McKay

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Cambridge United przyznał jedną żółtą.