Puchar Ligi: Sunderland AFC - Hull City AFC 0-0 rzuty karne 4-5

5 września na Stadium of Light odbyło się starcie rozgrywek o angielskiego Puchar Ligi pomiędzy drużynami Sunderland AFC a Hull City. Mecz zakończył się zwycięstwem Hull City, który wywalczył awans wygrywając serię rzutów karnych 5-4.

PO DOGRYWCE, KARNE 4⁃5

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 spotkań drużyna Hull City (”Tygrysy”) wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo aż dziewięć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Od pierwszych minut zespół Hull City zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Sunderland AFC (”Czarne Koty”) była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 31. minucie Tom Eaves został zmieniony przez Keane'a Lewisa-Pottera.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Brandon Fleming z zespołu gości. Była to 45. minuta starcia. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 55. minucie sędzia przyznał kartkę Denverowi Hume'owi z Sunderland AFC. W 76. minucie boisko opuścili piłkarze Sunderland AFC: Lynden Gooch, Charlie Wyke, a na ich miejsce weszli Chris Maguire, Aiden O'Brien.

W doliczonej czwartej minucie pojedynku kartkę dostał Martin Samuelsen, zawodnik Hull City.

Reece Burke
55′ Denver Hume
Richard Smallwood
76′ Chris Maguire
Tom Eaves31′
Will Grigg
Martin Samuelsen90′
76′ Aiden O'Brien
Mallik Wilks
Remi Matthews
Harvey Cartwright
Morgan Feeney
Alfie Jones
76′ Lynden Gooch
Max Sheaf
76′ Charlie Wyke
Keane Lewis-Potter31′

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W rzutach karnych jedenastka ”Tygrysów” pokonała piłkarzy Sunderland AFC 5-4. Swoją drużynę pogrążył Will Grigg, który nie wykorzystał karnego.

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Drużyna ”Czarnych Kot” w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast zespół gości w pierwszej połowie dokonał jednej zmiany.