Puchar Ligi: Stoke City FC - Gillingham FC 1-0 (1-0)

23 września na bet365 Stadium w Stoke-on-Trencie odbył się mecz rozgrywek o angielskiego Puchar Ligi pomiędzy drużynami Stoke City a Gillingham FC. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Stoke City 1-0, który wywalczył awans.

T. Campbell 37'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Drużyna Gillingham FC wygrała aż pięć razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko trzy.

Od pierwszych minut jedenastka Gillingham FC zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Stoke City (”Garncarze”) była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną bramkę meczu zdobył Tyrese Campbell dla drużyny Stoke City. Bramka padła w tej samej minucie. Przy zdobyciu bramki pomógł Jordan Thompson.

W 38. minucie Matthew Willock zastąpił Alexandra MacDonalda. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Stoke City.

Trener ”Garncarze'” postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Tyrese'a Campbella. Na boisko wszedł Steven Fletcher, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Trener Gillingham FC postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił pomocnika Trae Coyle'a i na pole gry wprowadził napastnika Vadaine'a Olivera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W 72. minucie Scott Robertson został zmieniony przez Ryana Jacksona, co miało wzmocnić jedenastkę Gillingham FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lee Gregory'ego na Jacoba Browna. Między 89. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Gillingham FC i jedną drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

Jordan Graham
90′ James McClean
Trae Coyle70′
Tashan Oakley-Boothe
Scott Robertson72′
Jordan Thompson
Matthew Willock38′
 37′ 67′ Tyrese Campbell
Henry Woods
78′ Lee Gregory
Vadaine Oliver70′
78′ Jacob Brown

67′ Steven Fletcher

Zawodnicy Stoke City otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Drużyna Stoke City w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast zespół gości wykorzystał wszystkie zmiany.