Puchar Ligi: Stoke City FC - Blackpool FC 0-0 rzuty karne 5-4

29 sierpnia na bet365 Stadium w Stoke-on-Trencie odbył się pojedynek rozgrywek o angielskiego Puchar Ligi pomiędzy drużynami Stoke City a Blackpool FC. Starcie zakończyło się zwycięstwem Blackpool FC, który wywalczył awans wygrywając serię rzutów karnych 5-4.

PO DOGRYWCE, KARNE 5⁃4

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 39 razy. Jedenastka Stoke City (”Garncarze”) wygrała aż 17 razy, zremisowała 12, a przegrała tylko 10.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener ”Garncarze'” postanowił wzmocnić linię napadu i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Lee Gregory'ego. Na boisko wszedł Steven Fletcher, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W tej samej minucie Benik Afobe został zmieniony przez Tyrese'a Campbella.

Jedyną kartkę w meczu obejrzał Danny Batth ze Stoke City. Była to 72. minuta spotkania.

Christopher Maxwell
72′ Danny Batth
Ethan Robson
74′ Nick Powell
Grant Ward73′
Jordan Thompson
CJ Hamilton
63′ Lee Gregory
Jerry Yates83′
63′ Benik Afobe
Nathan Shaw
74′ Tashan Oakley-Boothe
Matthew Virtue-Thick73′
63′ Tyrese Campbell
Gary Madine
63′ Steven Fletcher
Oliver Šarkić83′

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W rzutach karnych lepszy okazał się zespół Stoke City. Seria jedenastek zakończyła się wynikiem 5-4. Największymi pechowcami okazali się: Oliver Šarkić, Keshi Anderson, Oliver Turton, którzy nie wykorzystali karnych. Szczęście uśmiechnęło się do Jamesa McCleana, Jordana Thompsona z drużyny gospodarzy, którzy nie wykorzystali karnych, a mimo to wygrali.

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Stoke City przyznał jedną żółtą.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.