Puchar Ligi: Southampton FC - Brentford FC 0-2 (0-2)

16 września na St. Mary's Stadium odbył się mecz rozgrywek o angielskiego Puchar Ligi pomiędzy drużynami Southampton FC a Brentford FC. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Brentford FC 2-0, który wywalczył awans.

J. Dasilva 45'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Zespół Southampton FC (”Święci”) wygrał dwa razy, zremisował cztery, a przegrał tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W ósmej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Aleksa McCarthy'ego z ”Świętych”, a w 12. minucie Dominica Thompsona z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Brentford FC w 40. minucie spotkania, gdy Christian Nørgaard strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Bryan Mbeumo.

Niedługo później Pelenda Dasilva wywołał eksplozję radości wśród kibiców Brentford FC, zdobywając kolejną bramkę w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia. Przy strzeleniu gola pomagał Shandon Baptiste.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Brentford FC: Henrikowi Dalsgaardowi w 52. i Charliemu Goode'owi w 58. minucie. W 71. minucie Nathan Redmond został zastąpiony przez Moussę Djenepo.

Między 71. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy Brentford FC: Dominic Thompson, Pelenda Dasilva, Marcus Forss, na ich miejsce weszli: Rico Henry, Emiliano Marcondes, Halil Dervişoğlu. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Che Adamsa, Nathana Telli zajęli: Shane Long, Michael Obafemi.

Dasilva
8′ Alex McCarthy
Tarique Fosu
71′ Nathan Redmond
Shandon Baptiste
84′ Nathan Tella
Christian Nørgaard  40′
James Ward-Prowse
Bryan Mbeumo
Daniel Ings
Marcus Forss77′
84′ Che Adams
Emiliano Marcondes Camargo Hansen71′
71′ Moussa Djenepo
Jan Žambůrek
William Anthony Patrick Smallbone
Halil İbrahim Dervişoğlu77′
84′ Shane Long

84′ Michael Obafemi

Piłkarze Southampton FC otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.