Puchar Ligi: Sheffield United FC - Blackburn Rovers FC 2-1 (2-0)

27 sierpnia na Bramall Lane odbyło się spotkanie rozgrywek o angielskiego Puchar Ligi pomiędzy drużynami Sheffield United a Blackburnu Rovers. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Sheffield United 2-1, który wywalczył awans. Na stadionie stawiło się 9,714 widzów.

Anglia - Puchar Ligi
2019-08-27 20:45 | Stadion: Bramall Lane | Widzów: 9714 | Arbiter: G. Eltringham
S. Gallagher 72'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 83 pojedynki drużyna Blackburnu Rovers (”Wędrowcy”) wygrała 30 razy i zanotowała 29 porażek oraz 24 remisy.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania arbiter pokazał kartkę Richardowi Stearmanowi, piłkarzowi Sheffield United (”Szable”).

W siódmej minucie sędzia wskazał na wapno, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją i obronił strzał przeciwnika. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół Blackburnu Rovers. W 24. minucie Kean Bryan zastąpił Endę Stevensa.

Tymczasem to zawodnicy Sheffield United otworzyli wynik. W 31. minucie bramkę zdobył Richard Stearman.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół ”Szabl”, zdobywając kolejną bramkę. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry wynik na 2-0 podwyższył Oliver Norwood. Asystę przy golu zaliczył Ravel Morrison.

Między 46. a 71. minutą, boisko opuścili zawodnicy Blackburnu Rovers: Bradley Dack, Richard Smallwood, Joe Rothwell, na ich miejsce weszli: Sam Gallagher, Lewis Travis, Joe Rankin-Costello. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Olivera McBurniego, Olivera Norwooda zajęli: Luke Freeman, Lys Mousset.

Trzeba było trochę poczekać, aby Sam Gallagher wywołał eksplozję radości wśród kibiców Blackburnu Rovers, zdobywając bramkę w 72. minucie meczu. Przy zdobyciu bramki pomógł Adam Armstrong.

Od 78. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki ”Wędrowcom” i jedną drużynie przeciwnej. Jedenastce ”Wędrowców” zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Sheffield United.

Jayson Leutwiler
24′ Kean Bryan
Greg Cunningham89′
Kieron Freeman
Darragh Lenihan78′
Phil Jagielka
Ryan Nyambe
 31′ 7′ Richard Stearman
Derrick Williams
Muhamed Beszić
John Buckley
90′ Ravel Morrison
Bradley Dack60′
 45′ 66′ Oliver Norwood
Corry Evans
Ben Osborn
Joe Rothwell71′
46′ Oliver McBurnie
Lewis Travis65′
24′ Enda Stevens
Joe Grayson
46′ Luke Anthony Freeman