Puchar Ligi: Rotherham United FC - Sheffield Wednesday FC 0-1 (0-0)

28 sierpnia na AESSEAL New York Stadium odbyło się spotkanie rozgrywek o angielskiego Puchar Ligi pomiędzy drużynami Rotherhamu United a Sheffield Wednesday. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Sheffield Wednesday 1-0, który wywalczył awans. Na stadionie stawiło się 8,679 widzów.

Anglia - Puchar Ligi
2019-08-28 20:45 | Stadion: AESSEAL New York Stadium | Widzów: 8679 | Arbiter: C. Breakspear
Rotherham United FC
Sheffield Wednesday FC
0
1
A. Nuhiu 90'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 meczów drużyna Rotherhamu United wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Od pierwszych minut jedenastka Sheffield Wednesday zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Rotherhamu United była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę jedenastka Sheffield Wednesday wyszła w zmienionym składzie, za Sama Winnalla wszedł Kadeem Harris. W 54. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Daniela Barlasera z Rotherhamu United, a w 58. minucie Joeya Pelupessy'ego z drużyny przeciwnej.

Chwilę później trener Rotherhamu United postanowił wzmocnić linię pomocy i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Matty'ego Crooksa. Na boisko wszedł Jamie Lindsay, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 65. minucie Jacob Murphy zastąpił Barry'ego Bannana. Trener Sheffield Wednesday postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił pomocnika Joeya Pelupessy'ego i na pole gry wprowadził napastnika Fernanda Forestieriego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

W 85. minucie arbiter pokazał kartkę Barry'emu Bannanowi z Sheffield Wednesday.

Pod koniec meczu jedyną bramkę meczu zdobył Atdhe Nuhiu dla jedenastki Sheffield Wednesday. Bramka padła w tej samej minucie. Przy strzeleniu gola pomógł Kadeem Harris.

Jordan Thorniley
54′ 67′ Daniel Barlaser
Massimo Luongo
61′ Matty Crooks
Jacob Murphy65′
Ben Wiles
Joey Pelupessy58′ 76′
Freddie Ladapo
Jordan Rhodes
74′ Michael Smith
Tom Lees
61′ Jamie Lindsay
Barry Bannan65′ 85′
67′ Shaun MacDonald
Conor Grant
Jake Southern-Cooper
Kadeem Harris46′
74′ Jamie Proctor
Fernando Martín Forestieri76′

Zawodnicy Rotherhamu United otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.