Puchar Ligi: Rochdale AFC - Carlisle United FC 2-1 (2-0)

27 sierpnia na Crown Oil Arena odbył się mecz rozgrywek o angielskiego Puchar Ligi pomiędzy drużynami Rochdale a Carlisle Utd. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Rochdale 2-1, który wywalczył awans. Starcie obejrzało 1,974 widzów.

J. Bridge 71'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 26 spotkań zespół Rochdale wygrał 11 razy i zanotował dziewięć porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Aaron Morley wywołał eksplozję radości wśród kibiców Rochdale, strzelając gola w 11. minucie starcia. Asystę przy bramce zanotował Jimmy Keohane.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Rochdale, strzelając kolejnego gola. W 31. minucie wynik na 2-0 podwyższył Matt Done.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 53. minucie Mike Jones został zastąpiony przez Canice'a Carrolla. W tej samej minucie Hallam Hope został zmieniony przez Harry'ego McKirdy'ego, a za Olufelę Olomolę wszedł na boisko Elias Sørensen, co miało wzmocnić jedenastkę Carlisle Utd. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jimmy'ego Ryana na Rekeila Pyke'a oraz Stephena Dooleya na Olivera Rathbone'a.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Rochdale: Callumowi Campsowi w 67. i Eoghanowi O'Connellowi w 70. minucie. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Jack Bridge. Niedługo później trener Rochdale postanowił bronić wyniku. W 86. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Matta Done'a wszedł Ryan McLaughlin, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Rochdale utrzymać prowadzenie.

W doliczonej pierwszej minucie spotkania kartkę dostał Jimmy Keohane, piłkarz gospodarzy. Drużynie Carlisle Utd zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Rochdale.

Jack Iredale
70′ Eoghan O'Connell
Byron Webster
67′ Callum Camps
Nathan Thomas
 31′ 86′ Matt Done
Jack Bridge  71′ (k.)
68′ Stephen Dooley
Mike Jones53′
90′ Jimmy Keohane
Nathaniel Knight-Percival
 11′ Aaron Morley
Stefan Scougall
63′ Jimmy Ryan
Jarrad Branthwaite
86′ Ryan McLaughlin
Canice Carroll53′
Rhys Norrington-Davies
Harry McKirdy53′
68′ Oliver Rathbone
Ryan Loft
Ian Henderson
Jon Mellish
63′ Rekeil Pyke
Elias Sørensen64′

Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Rochdale wręczył trzy żółte.