Puchar Ligi: Oxford United FC - Millwall FC 2-2 (0-1) rzuty karne 4-2

27 sierpnia na The Kassam Stadium odbyło się starcie rozgrywek o angielskiego Puchar Ligi pomiędzy drużynami Oxford Utd a Milwall FC. Mecz zakończył się zwycięstwem Milwall FC 2-2 po rzutach karnych, który wywalczył awans, wygrywając w serię rzutów karnych 4-2. Na stadionie zasiadło 3,693 widzów.

Anglia - Puchar Ligi
2019-08-27 20:45 | Stadion: The Kassam Stadium | Widzów: 3693 | Arbiter: C. Hicks
J. Bodvarsson 29',52'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 pojedynków zespół Oxford Utd wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo aż siedem razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Od pierwszych minut jedenastka Milwall FC (”Lwy”) zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Oxford Utd była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Po nieciekawym początku meczu ”Lwy” nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 29. minucie bramkę zdobył Jón Bodvarsson. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Tom Elliott.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki ”Lwy”.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Lwy” w 52. minucie spotkania, gdy Jón Bodvarsson strzelił drugiego gola. Sytuację bramkową stworzył Jason McCarthy.

W 58. minucie kartkę dostał Mark Sykes z drużyny gospodarzy. W 63. minucie w zespole Milwall FC doszło do zmiany. Ben Thompson wszedł za Toma Elliotta. W 67. minucie za Roba Halla wszedł Benjamin Woodburn.

Między 69. a 80. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 87. minucie bramkę kontaktową zdobył Mark Sykes. Asystę przy golu zaliczył James Henry.

Chwilę później trener Milwall FC postanowił bronić wyniku. W 90. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Jaysona Molumbego wszedł Murray Wallace, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Jedenastka Milwall FC nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała mecz. W czwartej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się James Henry. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-2.

Luke Steele
80′ Kevin Berkoe
Jake Cooper
Sam Long
Shane Ferguson
Elliott Jordan Moore
Shaun Hutchinson
69′ John Mousinho
Jason McCarthy
Anthony Forde
Billy Mitchell
67′ Shandon Baptiste
Jayson Molumby90′
73′ James Hanson
Shaun Williams
 87′ 58′ Mark Sykes
Tom Elliott63′
67′ Rob Hall
Jón Dadi Bodvarsson  29′, 52′
77′ Jamie Mackie
Ryan Leonard
67′ George Thorne
Connor Mahoney
67′ Benjamin Woodburn
Ben Thompson63′
77′  90′ (k.) James Henry
Matt Smith

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W rzutach karnych wygrała drużyna Oxford Utd. Seria jedenastek zakończyła się wynikiem 4-2. Największymi pechowcami okazali się: Jón Bodvarsson, Shane Ferguson, którzy nie wykorzystali karnych.

Sędzia nie ukarał ”Lwy” żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy wręczył cztery żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Milwall FC w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.