Puchar Ligi: Oxford United FC - AFC Wimbledon 1-1 (0-0) rzuty karne 4-3

5 września na The Kassam Stadium odbył się mecz rozgrywek o angielskiego Puchar Ligi pomiędzy drużynami Oxford Utd a Wimbledon. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Wimbledon, który wywalczył awans wygrywając serię rzutów karnych 4-3.

M. Taylor 67' (samob.)

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Jedenastka Oxford Utd wygrała aż 13 razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko cztery.

Od pierwszych minut drużyna Wimbledon zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Oxford Utd była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 58. minucie Álex Gorrín został zastąpiony przez Liama Kelly'ego. W tej samej minucie w drużynie Oxford Utd doszło do zmiany. Anthony Forde wszedł za Sam Longa.

Jedyną kartkę w meczu dostał Anthony Hartigan z Wimbledon. Była to 61. minuta starcia.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Oxford Utd w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 63. minucie bramkę zdobył Cameron Brannagan.

W 67. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Oxford Utd Matt Taylor. Chwilę później trener Wimbledon postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Ryana Longmana. Na boisko wszedł Ethan Chislett, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 84. minucie arbiter wskazał na wapno, ale bramkarz nie bez kłopotów obronił nieudany strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna gości. Trener Oxford Utd postanowił zagrać agresywniej. W 85. minucie zmienił pomocnika Marka Sykesa i na pole gry wprowadził napastnika Dericka Oseia. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Cheye Alexander
58′ Sam Long
Nesta Guinness-Walker
Elliott Jordan Moore
Paul Kalambayi
85′ Mark Sykes
Luke O'Neill
 63′ Cameron Brannagan
Terell Thomas
Marcus McGuane
Ryan Longman71′
58′ Alejandro Rodríguez Gorrín
Anthony Hartigan 84′ (k.) 61′
Josh Ruffles
Callum Reilly
James Henry
Alex Woodyard
67′ (samob.) Matt Taylor
Joe Pigott
Jack Stevens
Nik Tzanev
John Mousinho
William Nightingale
58′ Anthony Forde
Paul Osew
58′ Liam Kelly
Archie Procter
Daniel Agyei
Ethan Chislett71′
Rob Hall
Shane McLoughlin
85′ Derick Osei Yaw
Adam Roscrow

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W serii jedenastek zespół Oxford Utd pokonał piłkarzy Wimbledon 4-3. Swoją drużynę pogrążyli Callum Reilly, Nesta Guinness-Walker, którzy nie wykorzystali karnych. Więcej szczęścia miał James Henry z jedenastki Oxford Utd, który nie wykorzystał jedenastki, a mimo to jego drużyna wygrała.

Sędzia nie ukarał zawodników Oxford Utd żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Wimbledon w drugiej połowie wymienił jednego gracza.