Puchar Ligi: Nottingham Forest - Derby County 3-0 (2-0)

27 sierpnia na The City Ground odbyło się spotkanie rozgrywek o angielskiego Puchar Ligi pomiędzy drużynami Nottinghamu Forest a Derby County. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Nottingham Forest 3-0, który wywalczył awans. Mecz obejrzało 26,971 widzów.

Anglia - Puchar Ligi
2019-08-27 20:45 | Stadion: The City Ground | Widzów: 26971 | Arbiter: J. Brooks
João Carvalho 79'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 66 pojedynków drużyna Nottinghamu Forest (”Forest”) wygrała 24 razy i zanotowała 22 porażki oraz 20 remisów.

Od pierwszych minut jedenastka Derby County (”Barany”) zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Nottinghamu Forest była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Nottinghamu Forest w 25. minucie spotkania, gdy Albert Adomah strzelił pierwszego gola. Sytuację bramkową stworzył Rafa Mir.

W 28. minucie arbiter ukarał kartką Lee Buchanana, piłkarza ”Barany”.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Nottinghamu Forest, zdobywając kolejną bramkę. Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Joe Lolley. Przy strzeleniu gola pomagał Albert Adomah.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 49. minucie sędzia wręczył kartkę Jamiemu Patersonowi z zespołu gości. W 57. minucie Brennan Johnson został zastąpiony przez João Carvalha.

W 58. minucie Louie Sibley został zmieniony przez Jacka Marriotta, a za Morgana Whittakera wszedł na boisko Jayden Mitchell-Lawson, co miało wzmocnić drużynę Derby County. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Joe Lolleya na Tiaga Silvę. Na 11 minut przed zakończeniem pojedynku kartkę obejrzał Graeme Shinnie z ”Barany”.

Trzeba było trochę poczekać, aby João Carvalho wywołał eksplozję radości wśród kibiców Nottinghamu Forest, strzelając kolejnego gola w 79. minucie spotkania. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 83. minucie, w zespole Nottinghamu Forest za Joe Worralla wszedł Chema, a w jedenastce Derby County Graeme Shinnie zmienił Maksa Birda.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-0.

Curtis Davies
83′ Joe Worrall
George Evans
 25′ Albert Adomah
Graeme Shinnie79′ 83′
John Bostock
Matt Clarke
Matty Cash
Duane Holmes
57′ Brennan Johnson
Louie Sibley58′
Alfa Semedo Esteves
Mason Bennett
 35′ 68′ Joe Lolley
Richard Keogh
83′ José Manuel Rodríguez Benito
Max Bird83′
Sammy Ameobi
Jason Knight
57′  79′ João António Antunes Carvalho
Tom Lawrence
68′ Tiago Silva
Jayden Mitchell-Lawson70′
Lewis Grabban
Jack Marriott58′

Sędzia nie ukarał zawodników Nottinghamu Forest żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał trzy żółte.