Puchar Ligi: Newport County AFC - West Ham United FC 0-2 (0-1)

27 sierpnia na Rodney Parade odbył się pojedynek rozgrywek o angielskiego Puchar Ligi pomiędzy drużynami Newport County a West Ham United. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem West Ham United 2-0, który wywalczył awans. Mecz obejrzało 6,382 widzów.

Pablo Fornals 65'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W ósmej minucie Michail Antonio został zastąpiony przez Felipe Andersona.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy West Ham United (”Młoty”) w 43. minucie spotkania, gdy Jack Wilshere zdobył pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny ”Młoty”.

W 64. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Scott Bennett, Taylor Maloney, a na ich miejsce weszli Matthew Dolan, Corey Whitely.

Jedenastka Newport County ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. W 65. minucie wynik ustalił Pablo Fornals. Asystę zanotował Felipe Anderson.

Na dziewięć minut przed zakończeniem spotkania w jedenastce Newport County doszło do zmiany. Lewis Collins wszedł za Robbiego Willmotta. Chwilę później trener ”Młoty” postanowił wzmocnić linię pomocy i w 82. minucie zastąpił zmęczonego Jacka Wilshere'a. Na boisko wszedł Conor Coventry, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Pablo Javier Zabaleta
64′ Matthew Dolan
Michail Antonio8′
Josh Sheehan
Pablo Fornals Malla  65′
81′ Robbie Willmott
Carlos Sanchez
Padraig Amond
Robert Snodgrass
Tristan Abrahams
Jack Wilshere  43′ 82′
64′ Corey Whitely
Albian Afrim Ajeti
Thomas King
Łukasz Fabiański
64′ Scott Bennett
Benjamin Johnson
81′ Lewis Collins
Declan Rice
64′ Taylor Maloney
Sébastien Haller

Drużyna ”Młoty” zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała siedem celnych strzałów.

Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Drużyna Newport County w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości dokonał dwóch zmian.