Puchar Ligi: Newport County AFC - Cambridge United FC 1-0 (0-0)

15 września na Rodney Parade odbył się pojedynek rozgrywek o angielskiego Puchar Ligi pomiędzy drużynami Newport County a Cambridge United. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Newport County 1-0, który wywalczył awans.

S. Twine 80'

Od pierwszych minut zespół Cambridge United zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Newport County była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 69. minucie za Toma Knowlesa wszedł Harrison Dunk. W tej samej minucie trener Newport County postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Padraiga Amonda. Na boisko wszedł Saikou Janneh, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 73. minucie Tristan Abrahams został zmieniony przez Ryana Taylora, co miało wzmocnić jedenastkę Newport County. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Joe Ironside'a na Paula Mullina. Jedyną kartkę w meczu obejrzał Paul Mullin z Cambridge United. Była to 79. minuta spotkania.

Dopiero pod koniec meczu Scott Twine wywołał eksplozję radości wśród kibiców Newport County, strzelając gola w 80. minucie pojedynku.

Paul Digby
 80′ Scott Twine
Adam May
Robbie Willmott
Harvey Knibbs
73′ Tristan Abrahams
Joe Ironside74′
69′ Padraig Amond
Paul Mullin74′ 79′
69′ Saikou Janneh
Joe Neal
73′ Ryan Taylor

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Cambridge United przyznał jedną żółtą.

Zespół Newport County w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Jedenastka gości w drugiej połowie także wymieniła dwóch zawodników.