Puchar Ligi: Newcastle United - Leicester City 1-1 (0-1) rzuty karne 2-4

28 sierpnia na St. James' Park w Newcastle upon Tynym odbyło się spotkanie rozgrywek o angielskiego Puchar Ligi pomiędzy drużynami Newcastle Utd a Leicester City. Mecz zakończył się zwycięstwem Leicester City 1-1 po rzutach karnych, który wywalczył awans, wygrywając w serię rzutów karnych 4-2. Na stadionie zasiadło 22,727 widzów.

Anglia - Puchar Ligi
2019-08-28 20:45 | Stadion: St. James' Park | Widzów: 22727 | Arbiter: T. Robinson
J. Maddison 34'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 85 starć jedenastka Leicester City (”Lisy”) wygrała 34 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz 17 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 19. minucie sędzia pokazał kartkę Caglarowi Soyuncu z Leicester City.

Wysiłki podejmowane przez zespół ”Lis” w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 34. minucie bramkę zdobył James Maddison.

W 37. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Matta Ritchiego z Newcastle Utd (”Sroki”), a w 44. minucie Hamzę Choudhurego z drużyny przeciwnej. W trzeciej minucie doliczonego czasu za Matta Ritchiego wszedł Christian Atsu. Minutę później kartkę dostał Wes Morgan, zawodnik gości.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Leicester City.

W 46. minucie Hamza Choudhury został zmieniony przez Dennisa Praeta, co miało wzmocnić zespół Leicester City. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Emila Kraftha na Javiego Manquillo.

Drużyna gospodarzy otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 53. minucie Yoshinori Muto wyrównał wynik meczu. Asystę zaliczył Jetro Willems.

W 57. minucie w jedenastce ”Lis” doszło do zmiany. Jonny Evans wszedł za Wesa Morgana. Trzeba było trochę poczekać, aby trener ”Srok” postanowił wzmocnić formację obronną i w 78. minucie zastąpił zmęczonego Jetra Willemsa. Na boisko wszedł Paul Dummett, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Federico Fernandez z drużyny gospodarzy. Była to 79. minuta meczu.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Ricardo Domingos Barbosa Pereira
79′ Federico Fernandez
Christian Fuchs
50′ Emil Krafth
Wes Morgan45′ 57′
Fabian Schaer
Caglar Soyuncu19′
78′ Jetro Willems
Harvey Lewis Barnes
Isaac Hayden
Hamza Choudhury44′ 46′
Matthew Longstaff
James Maddison  34′
37′ 45′ Matt Ritchie
Youri Tielemans
Jonjo Shelvey
Jamie Vardy
 53′ Yoshinori Muto
Ayoze Pérez Gutiérrez
Martin Dúbravka
Danny Ward
78′ Paul Dummett
Jonathan Grant Evans57′
Jamaal Lascelles
James Justin
50′ Javier Manquillo Gaitán
Marc Albrighton
45′ Christian Atsu
Demarai Gray
Sung-yueng Ki
Nampalys Mendy
Sean Longstaff
Dennis Praet46′

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W serii jedenastek zespół Leicester City pokonał piłkarzy Newcastle Utd 4-2. Swoją drużynę pogrążyli Jonjo Shelvey, Isaac Hayden, którzy nie wykorzystali karnych. Więcej szczęścia miał Harvey Barnes z drużyny ”Lis”, który nie wykorzystał jedenastki, a mimo to jego jedenastka wygrała.

Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Newcastle Utd, a piłkarzom gości wręczył trzy.

Zespół ”Sroki” wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.