Puchar Ligi: Morecambe FC - Newcastle United 0-7 (0-5)

23 września na Globe Arena odbyło się spotkanie rozgrywek o angielskiego Puchar Ligi pomiędzy drużynami Morecambe a Newcastle Utd. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Newcastle Utd 7-0, który wywalczył awans.

S. Lavelle 90' (samob.)

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Newcastle Utd (”Sroki”).

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Prawie natychmiast po rozpoczęciu meczu Joelinton wywołał eksplozję radości wśród kibiców Newcastle Utd, zdobywając bramkę w piątej minucie starcia. Przy strzeleniu gola pomógł Miguel Almirón.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Newcastle Utd w 20. minucie spotkania, gdy Miguel Almirón strzelił drugiego gola. W zdobyciu bramki pomógł Jacob Murphy.

Rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 27. minucie na listę strzelców wpisał się Jacob Murphy.

W 31. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Joelinton z ”Srok”. Asystę przy golu zaliczył Jamaal Lascelles.

W 33. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Toumani Diagouraga osłabiając tym samym zespół Morecambe. W 35. minucie Carlos Gomes zastąpił Adama Phillipsa.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Newcastle Utd w 45. minucie spotkania, gdy Isaac Hayden zdobył piątą bramkę. Bramka padła po podaniu DeAndre'a Yedlina.

Drugą połowę drużyna Newcastle Utd rozpoczęła w zmienionym składzie, za Ciarana Clarka wszedł Ryan Fraser.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Newcastle Utd w 51. minucie spotkania, gdy Jamaal Lascelles strzelił szóstego gola. Przy zdobyciu bramki asystował Matt Ritchie.

Między 58. a 70. minutą, boisko opuścili zawodnicy Morecambe: Cole Stockton, Jordan Slew, na ich miejsce weszli: Liam McAlinden, Ryan Cooney. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Miguela Almiróna, Isaaca Haydena zajęli: Andy Carroll, Daniel Barlaser.

W pierwszej minucie doliczonego czasu meczu gola samobójczego strzelił zawodnik Morecambe Samuel Lavelle. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-7.

Emil Krafth
90′ (samob.) Samuel Lavelle
Jamaal Lascelles  51′
33′ Toumani Diagouraga
DeAndre Yedlin
Kelvin Mellor
Miguel Ángel Almirón Rejala  20′ 62′
John O'Sullivan
Isaac Hayden  45′ 62′
70′ Jordan Slew
Sean Longstaff
Aaron Wildig
Jacob Murphy  27′
58′ Cole Stockton
Matt Ritchie
35′ Carlos Mendes Gomes
Joelinton Cassio Apolinário de Lira  5′, 31′
André Filipe Silva Mendes
Karl Darlow
70′ Ryan Cooney
Daniel Barlaser62′
Alex Kenyon
Ryan Fraser46′
Nathaniel Knight-Percival
Jeffrey Hendrick
35′ Adam Phillips
Jonjo Shelvey
Ben Pringle
Andy Carroll62′
58′ Liam McAlinden
Callum Wilson

Arbiter nie ukarał piłkarzy Newcastle Utd żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał jedną czerwoną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.