Puchar Ligi: Millwall FC - Cheltenham Town FC 3-1 (1-0)

15 września na The Den w Londynie odbył się mecz rozgrywek o angielskiego Puchar Ligi pomiędzy drużynami Milwall FC a Cheltenham Town. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Milwall FC 3-1, który wywalczył awans.

F. Azaz 69'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Jedenastka Milwall FC (”Lwy”) wygrała aż pięć razy, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Williamowi Boyle'owi z zespołu gości. Była to 17. minuta spotkania.

Niedługo po rozpoczęciu meczu Ryan Leonard wywołał eksplozję radości wśród kibiców Milwall FC, strzelając gola w 19. minucie starcia. Asystę zanotował Tom Bradshaw.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Milwall FC.

Drugą połowę drużyna Cheltenham Town rozpoczęła w zmienionym składzie, za Liama Sercombe'a wszedł Finn Azaz.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Milwall FC w 49. minucie spotkania, gdy Connor Mahoney zdobył drugą bramkę. W 60. minucie Mahlon Baker zastąpił Jiriego Skalaka.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Milwall FC w 62. minucie spotkania, gdy Matt Smith strzelił trzeciego gola. Przy zdobyciu bramki pomagał Shane Ferguson.

Chwilę później trener Cheltenham Town postanowił wzmocnić linię pomocy i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Matta Blaira. Na boisko wszedł Christopher Clements, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Cheltenham Town doszło do zmiany. Alex Addai wszedł za Alfie Maya.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 69. minucie gola pocieszenia strzelił Finn Azaz. Bramka padła po podaniu Christophera Clementsa.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-1.

Joshua Griffiths
79′ Shane Ferguson
William Boyle17′
60′ Mahlon Beresford Baker Romeo
Matt Blair63′
 19′ Ryan Leonard
Elliott Michael Bonds
 49′ Connor Mahoney
Liam Sercombe46′
Ryan Woods
Conor Thomas
 62′ 71′ Matt Smith
Lewis Freestone
60′ Jiri Skalak
Finn Azaz46′  69′
Ben Thompson
Christopher Clements63′
71′ Jed Wallace
Alex Addai65′
79′ Mason Bennett
George Lloyd
Jón Dadi Bodvarsson
Andrew Williams

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Cheltenham Town przyznał jedną żółtą.