Puchar Ligi: Middlesbrough FC - Barnsley FC 0-2 (0-2)

15 września na Riverside Stadium odbył się mecz rozgrywek o angielskiego Puchar Ligi pomiędzy drużynami Middlesbrough FC a Barnsley FC. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Barnsley FC 2-0, który wywalczył awans. Na boisku mogliśmy zobaczyć Michała Helika występującego w Barnsley FC (”The Tykes”).

J. Williams 34'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Drużyna Middlesbrough FC (”Boro”) wygrała aż 10 razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko sześć.

Od pierwszych minut zespół ”The Tykes” zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Middlesbrough FC była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Barnsley FC w 22. minucie spotkania, gdy Patrick Schmidt strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Luke Thomas.

Niedługo później Jordan Williams wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”The Tykes”, zdobywając kolejną bramkę w 34. minucie starcia. Przy zdobyciu bramki ponownie pomagał Luke Thomas.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna ”Boro” wyszła w zmienionym składzie, za Anfernee Dijkstela wszedł Paddy McNair. Także zespół Barnsley FC rozpoczął w zmienionym składzie, za Kiliana Ludewiga wszedł Callum Styles. W 60. minucie za Luke'a Thomasa wszedł Cauley Woodrow.

Między 67. a 84. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 69. minucie Sam Morsy został zmieniony przez Jonathana Howsona, a za Ashleya Fletchera wszedł na boisko Samuel Folarin, co miało wzmocnić drużynę Middlesbrough FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Michaela Sollbauera na Aapa Halmego. W drugiej połowie nie padły gole.

Kilian Ludewig46′
46′ Anfernee Dijksteel
Michael Sollbauer70′
Dael Fry
Jordan Williams  34′
67′ 69′ Sam Morsy
Luke Thomas60′
Marcus Tavernier
Dominik Frieser
Lewis Wing
Alex Mowatt
84′ Nathan Wood-Gordon
Marcel Ritzmaier
69′ Ashley Fletcher
Patrick Schmidt  22′
Solomon Brynn
Jack Walton
Djed Spence
Aapo Halme70′ 81′
69′ Samuel Folarin
Victor Adeboyejo
69′ Jonathan Howson
Conor Chaplin
Marvin Johnson
George Miller
46′ Paddy McNair
Callum Styles46′
Britt Assombalonga
Cauley Woodrow60′

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.