Puchar Ligi: Middlesbrough FC - Barnsley FC 0-2 (0-2)

15 września na Riverside Stadium odbył się mecz rozgrywek o angielskiego Puchar Ligi pomiędzy drużynami Middlesbrough FC a Barnsley FC. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Barnsley FC 2-0, który wywalczył awans. Na boisku mogliśmy zobaczyć Michała Helika występującego w Barnsley FC (”The Tykes”).

15 września na Riverside Stadium odbył się mecz rozgrywek o angielskiego Puchar Ligi pomiędzy drużynami Middlesbrough FC  a Barnsley FC. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Barnsley FC 2-0, który wywalczył awans. Na boisku mogliśmy zobaczyć Michała Helika występującego w Barnsley FC (”The Tykes”).

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Drużyna Middlesbrough FC (”Boro”) wygrała aż 10 razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko sześć.

Od pierwszych minut zespół ”The Tykes” zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Middlesbrough FC była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Barnsley FC w 22. minucie spotkania, gdy Patrick Schmidt strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Luke Thomas.

Niedługo później Jordan Williams wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”The Tykes”, zdobywając kolejną bramkę w 34. minucie starcia. Przy zdobyciu bramki ponownie pomagał Luke Thomas.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna ”Boro” wyszła w zmienionym składzie, za Anfernee Dijkstela wszedł Paddy McNair. Także zespół Barnsley FC rozpoczął w zmienionym składzie, za Kiliana Ludewiga wszedł Callum Styles. W 60. minucie za Luke'a Thomasa wszedł Cauley Woodrow.

Między 67. a 84. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 69. minucie Sam Morsy został zmieniony przez Jonathana Howsona, a za Ashleya Fletchera wszedł na boisko Samuel Folarin, co miało wzmocnić drużynę Middlesbrough FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Michaela Sollbauera na Aapa Halmego. W drugiej połowie nie padły gole.

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.