Puchar Ligi: Manchester City - Southampton FC Women 3-1 (2-0)

29 października na Etihad Stadium odbyło się spotkanie rozgrywek o angielskiego Puchar Ligi pomiędzy drużynami Manchesteru City a Southampton FC. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Manchesteru City 3-1, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 37,143 widzów.

J. Stephens 75'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 67 starć drużyna Manchesteru City (”Obywatele”) wygrała 27 razy i zanotowała 22 porażki oraz 18 remisów.

Od pierwszych minut drużyna Manchesteru City zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Southampton FC (”Święci”) była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Niedługo po rozpoczęciu meczu Nicolas Otamendi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Manchesteru City, zdobywając bramkę w 20. minucie spotkania. Asystę zanotował Bernardo Silva.

Jedyną kartkę w meczu otrzymał Oriol z ”Świętych”. Była to 33. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Manchesteru City w 38. minucie spotkania, gdy Sergio Aguero strzelił drugiego gola. Bramka padła po podaniu Kyle'a Walkera.

W 56. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Sergio Aguero z Manchesteru City. W 65. minucie za Kyle'a Walkera wszedł João Cancelo.

Piłkarze Southampton FC odpowiedzieli strzeleniem gola. W 75. minucie bramkę pocieszenia zdobył Jack Stephens. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył James Ward-Prowse.

W 79. minucie Angeliño został zmieniony przez Johna Stonesa, a za Gabriela Jesusa wszedł na boisko Adrian Bernabe, co miało wzmocnić drużynę ”Obywateli”. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Oriola na Jake'a Vokinsa. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-1.

Alex McCarthy
79′ José Ángel Esmoris Tasende
Jan Bednarek
Eric García Martret
Kevin Danso
 20′ Nicolas Otamendi
Jack Stephens  75′
65′ Kyle Walker
Romeu Vidal Oriol33′ 90′
 38′, 56′ Sergio Aguero
James Ward-Prowse
87′ Gabriel Jesus
Shane Long68′
Scott Carson
Angus Gunn
65′ Joao Cancelo
Jannik Vestergaard
79′ John Stones
Jake Vokins90′
87′ Adrian Bernabe Garcia