Puchar Ligi: Luton Town FC - Norwich City 3-1 (0-0)

5 września na Kenilworth Road odbyło się starcie rozgrywek o angielskiego Puchar Ligi pomiędzy drużynami Lutonu Town a Norwich City. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Lutonu Town 3-1, który wywalczył awans.

K. Dowell 81'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 27 pojedynków drużyna Norwich City (”Kanarki”) wygrała 13 razy i zanotowała osiem porażek oraz sześć remisów.

Od pierwszych minut jedenastka ”Kanarki” zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Lutonu Town była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 59. minucie Timm Klose został zastąpiony przez Maria Vrančicia. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Sam McCallum z Norwich City.

Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 72. minucie, w drużynie Lutonu Town za Harry'ego Cornicka wszedł Jordan Clark, a w jedenastce ”Kanarki” Josh Martin zmienił Onela Hernándeza.

Tymczasem to piłkarze Lutonu Town otworzyli wynik. W 79. minucie z rzutu karnego bramkę zdobył James Collins.

Prawie natychmiast Kieran Dowell wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”Kanarki”, zdobywając bramkę w 81. minucie starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Lutonu Town w 83. minucie spotkania, gdy James Collins strzelił drugiego gola. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 85. minucie, w drużynie Norwich City za Sama McCalluma wszedł Melvin Sitti, a w jedenastce Lutonu Town Elliott Lee zmienił Kazengę LuaLuę.

W doliczonej czwartej minucie spotkania kartkę dostał Glen Rea, piłkarz gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Lutonu Town w 90. minucie spotkania, gdy James Collins zdobył trzecią bramkę. Asystę zanotował Jordan Clark.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-1.

Kieran Dowell  81′
90′ Glen Rea
Josh Martin72′
Luke Berry
Bali Mumba
Pelly Ruddock Mpanzu
Lukas Rupp
72′ Harry Cornick
Marco Stiepermann
 79′ (k.), 83′, 90′ James Collins
Alexander Banor Tettey
85′ Elliott Lee
Jordan Hugill
Harvey Isted
Jon McCracken
James Bree
Andrew Omobamidele
72′ Jordan Clark
Onel Lázaro Hernández Mayea72′
85′ Kazenga LuaLua