Puchar Ligi: Luton Town FC - Manchester United 0-3 (0-1)

22 września na Kenilworth Road odbył się mecz rozgrywek o angielskiego Puchar Ligi pomiędzy drużynami Lutonu Town a Man United. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Man United 3-0, który wywalczył awans.

M. Greenwood 90'

Od pierwszych minut drużyna Man United zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Lutonu Town była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Man United w 44. minucie spotkania, gdy Juan Mata zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Man United.

W 57. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Brandona Williamsa z Man United, a w 67. minucie Petera Kioso z drużyny przeciwnej. W 76. minucie Jordan Clarke został zastąpiony przez Harry'ego Cornicka.

Trener Lutonu Town postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika George'a Moncura i na pole gry wprowadził napastnika Elliotta Lee. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 85. minucie sędzia ukarał kartką Dannego Hyltona, zawodnika Lutonu Town.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Man United, strzelając kolejnego gola. Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania na listę strzelców wpisał się Marcus Rashford. Przy zdobyciu bramki asystował Mason Greenwood.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W drugiej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Mason Greenwood. Asystę zanotował Bruno Fernandes.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-3.

Eric Bertrand Bailly
67′ Peter Kioso
Harry Maguire
Tom Lockyer
Aaron Wan-Bissaka
Rhys Norrington-Davies
Brandon Williams57′
76′ Jordan Clarke
Jesse Lingard
Kazenga LuaLua
Juan Mata  44′ (k.) 78′
Andrew Shinnie
Nemanja Matić
76′ George Moncur
Frederico Rodrigues Santos
Ryan Tunnicliffe
Donny van de Beek78′
85′ Danny Hylton
Daniel James
76′ Harry Cornick
Mason Greenwood78′  90′
76′ Elliott Lee
Marcus Rashford79′  88′

Piłkarze Lutonu Town otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast jedenastka Man United w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.